wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-30| Mapy, Teledetekcja, Edukacja

Pierwszy polski atlas biblijny

Niedawno ukazał się na rynku pierwszy atlas biblijny opracowany całkowicie przez polskich naukowców pod redakcją dr. hab. inż. Adama Linsenbartha wydany w koedycji Instytutu Geodezji i Kartografii oraz Wydawnictwa Bernardinum.


Pierwszy polski atlas biblijny

Głównym celem zespołu autorów była kartograficzna prezentacja wydarzeń opisanych na kartach Pisma Świętego. Udało im się zlokalizować stosunkowo dużą liczbę miejscowości oraz obiektów zarówno biblijnych, jak i związanych z przedstawionymi zagadnieniami tematycznymi.

Na 328 stronach Atlasu znajdziemy 200 barwnych map, modele rzeźby terenu, diagramy, kalendaria, a także liczne fotografie oraz satelitarne widoki perspektywiczne wybranych miejsc Ziemi Świętej.

Publikacja została podzielona na 4 części. W pierwszej przedstawiono środowisko przyrodnicze obszarów biblijnych z uwzględnieniem charakterystycznych, często unikatowych cech. Część druga poświęcona jest wydarzeniom opisanym w Starym Testamencie, a część trzecia – zawartym na kartach Nowego Testamentu. Ostatnią czwartą część Atlasu (suplement) poświęcono przede wszystkim polonikom oraz pielgrzymkom Polaków do Ziemi Świętej. Suplement zamykają informacje na temat rachuby czasu, kalendarz świąt kościelnych oraz jednostek miar i wag stosowanych w czasach Starego i Nowego Testamentu, a także tablice chronologiczne.

Autorami „Atlasu biblijnego” są członkowie Stowarzyszenia Biblistów Polskich: ks. dr Stanisław Jankowski SDB, dr hab. inż. Adam Linsenbarth (em. prof. Instytutu Geodezji i Kartografii) oraz dr hab. Krzysztof Mielcarek (prof. KUL). Konsultantem naukowym był ks. prof. Waldemar Chrostowski, konsultantem kartograficznym – dr hab. Beata Konopska, a recenzentem – ks. prof. Mariusz Rosik.

„Atlas biblijny” zaprezentujemy w rozmowie z autorem jego koncepcji i redaktorem Adamem Linsenbarthem w listopadowym wydaniu miesięcznika GEODETA.

W przedsprzedaży do 15 listopada atlas można zamawiać w Wydawnictwie Bernardinum w cenie promocyjnej 130 zł (później będzie kosztować 190 zł).

AW


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS