Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-29| GIS, Mapy, Instytucje

Poznańska wyszukiwarka grobów w nowej odsłonie

Przełom października i listopada to czas, w którym szczególnie często odwiedzamy groby bliskich zamarłych. Dzięki wyszukiwarce, będącej częścią nowej wersji Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, każdy zainteresowany w prosty i intuicyjny sposób odnajdzie groby na poznańskich cmentarzach. Pod adresem http://sip.geopoz.pl/sip/cmentarze/raport Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ udostępnia cenne źródło informacji o poznańskich miejscach pamięci.


Poznańska wyszukiwarka grobów w nowej odsłonie

Wyszukiwarka obejmuje zarówno duże nekropolie komunalne (Junikowo i Miłostowo), jak i mniejsze cmentarze parafialne (m.in.: zabytkowy na Jeżycach, na Górczynie, na os. B. Chrobrego, na Podolanach, na Naramowicach, przy ul. Samotnej, przy ul. Bluszczowej, przy ul. Lutyckiej). – Wyszukiwarka jest stale udoskonalana i wzbogacana o nowe treści. Opublikowaliśmy ostatnio dane z cmentarza parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła położonego przy ul. Daszewickiej na Głuszynie – mówi Hanna Mamet, kierownik Działu Aktualizacji Danych SIP i Pomiarów GPS.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę imienia i nazwiska wyświetlą się informacje o lokalizacji szukanego grobu (nazwa cmentarza, rodzaj, pole, kwatera, rząd, miejsce, mapa), datę urodzenia, zgonu i pogrzebu. Pojawiają się również dane o liczbie osób w grobie, data prolongaty i adnotacja, czy grób został opłacony. Dodatkowo możemy uzyskać informacje, czy zmarły był Weteranem Powstania Wielkopolskiego, Weteranem Armii Krajowej czy Poznańskim Olimpijczykiem.

Wyszukiwarka grobów w Poznaniu

– Nowa przeglądarka napisana została w technologii zgodnej z HTML5 i nie wymaga żadnych dodatkowych pluginów przeglądarki internetowej – opowiada Hanna Mamet. Z wyszukiwarki korzystają osoby prywatne szukające swoich bliskich oraz prowadzący bazę danych na cmentarzach. Wyszukiwarka jest obsługiwana w trzech wersjach językowych. Jest to doskonałe narzędzie dla osób poszukujących informacji o swoich przodkach i budujących drzewa genealogiczne. – Po ID komputera osoby wchodzącej na stronę internetową mamy informacje, w jakich krajach użytkownicy korzystają z naszego portalu. Sporo mamy wejść w Niemczech i Stanach Zjednoczonych – mówi Hanna Mamet.

Wyszukiwarka jest aktualizowana raz na kwartał (w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku) na podstawie danych pochodzących od Usług Komunalnych, poznańskich parafii i zarządców cmentarzy. Wyszukiwarka służy poznaniakom od 2005 roku.

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości warto nadmienić o bogatych informacjach znajdujących się w poznańskim Systemie Informacji Przestrzennej dotyczących Weteranów Powstania Wielkopolskiego. Dzięki współpracy GEOPOZ-u z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Poznania możliwe jest wyszukanie grobów ponad trzech tysięcy weteranów. W przypadku tych odznaczonych Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym można wyświetlić dodatkowe informacje o zmarłym – biogram (na podstawie danych z Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego „Gniazdo”). – Trwają prace nad możliwością publikacji galerii zdjęć oraz dokumentów PDF dotyczących zmarłych Weteranów – dodaje Hanna Mamet.

Źródło: GEOPOZ


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS