Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-10-24| Geodezja, Instytucje

Jak funkcjonuje służba geodezyjna w woj. śląskim?

Śląski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego opublikował informacje dotyczące funkcjonowania służby geodezyjnej i kartograficznej województwa w III kwartale bieżącego roku (działając na podstawie art. 7b, ust. 1, pkt 2 ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne).


Jak funkcjonuje służba geodezyjna w woj. śląskim? <br />
Źródło: Śląski WINGiK
Źródło: Śląski WINGiK

Zestawienia w postaci wykresów słupkowych zostały opracowane na podstawie kwartalnej ankiety (samooceny) sporządzonej przez organy administracji geodezyjnej i kartograficznej województwa śląskiego.

Dowiadujemy się z nich m.in., że w zależności od ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej średni termin udostępniania kopii materiałów zasobu do zgłoszenia wynosi od 3 do ponad 10 dni roboczych. Natomiast materiały do zgłoszenia uzupełniającego w czterech ośrodkach (cieszyńskim, częstochowskim, lublinieckim i mikołowskim) wykonawca może otrzymać jeszcze w dniu zgłoszenia, ale w innych termin ten może wynosić średnio nawet 10 dni.

Z kolei średni termin przeprowadzenia pierwszej weryfikacji zbiorów danych lub innych materiałów stanowiących wyniki prac geodezyjnych lub prac kartograficznych (liczony od dnia, w którym organ otrzymał zawiadomienie o zakończeniu prac) wynosił w śląskich ośrodkach średnio co najmniej 7 dni. Takim wynikiem może się pochwalić 5 z nich: bielski, częstochowski, gliwicki, w Jastrzębiu-Zdroju i w Zabrzu. Ale w ośrodku rybnickim weryfikacja trwa średnio ponad 30 dni.



Źródło: Śląski WINGiK



Z zestawienia dowiadujemy się też np., że największy udział (ponad 50%) protokołów z negatywnym wynikiem weryfikacji prac mają dwa ośrodki w Bielsku-Białej – powiatowy i miejski. Natomiast w ośmiu ośrodkach na terenie województwa stanowią one zaledwie 5%.

Jeśli chodzi z kolei o średnie terminy aktualizacji baz danych, najlepsze wyniki ma ośrodek w Rudzie Śląskiej – do 3 dni dla operatu ewidencyjnego, BDOT i GESUT. Z kolei najsłabiej wypada ośrodek mikołowski – powyżej 30 dni dla wszystkich trzech baz. Jest tu też zastrzeżenie, że w przypadkach, gdy w ośrodku brak BDOT i GESUT, aktualizacja baz dotyczy mapy zasadniczej.

W większości ośrodków uwierzytelnienie dokumentów odbywa się w dniu przekazania przez wykonawcę dokumentacji do zasobu, ale są 4 ośrodki, w których średni termin wynosi do 4 dni.

Równocześnie WINGiK prosi o informację w przypadku stwierdzenia istotnych rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym a wynikami ankiety.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama