Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-10-23| Geodezja, Prawo, Imprezy

Zaproszenie na konferencję o geodezji inżynieryjnej

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wspólnie z Sekcją Geodezji Inżynieryjnej SGP organizuje w dniach 4-6 kwietnia 2019 r. XIV Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej”. Tematem spotkania, które odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, będą „Trendy rozwojowe w monitorowaniu obiektów inżynierskich i terenu”.


Zaproszenie na konferencję o geodezji inżynieryjnej
Wydarzenie z udziałem zaproszonych gości zagranicznych ma na celu przegląd aktualnej sytuacji w zakresie geodezji inżynieryjnej oraz wymianę poglądów i doświadczeń między różnymi ośrodkami naukowo-badawczymi i podmiotami wykonawstwa geodezyjnego, a także wytyczenie kierunków rozwoju geodezji inżynieryjnej w nawiązaniu do trendów światowych.

Program spotkania przewiduje m.in.: prezentacje referatów w dziewięciu działach tematycznych, sesję posterową oraz forum dyskusyjne na temat standardów technicznych w geodezji inzynieryjnej i przepisów prawnych dotyczących geodezyjnych pomiarów inżynierskich.

Działy tematyczne konferencji to:
1. Techniki satelitarne w geodezyjnych pomiarach inżynierskich (systemy autonomiczne, systemy hybrydowe)
2. Instrumentarium i techniki pomiarowe (nowoczesne wideotachimetry, odbiorniki GNSS, skanery laserowe, jednostki IMU, sensory pomiarowe itp.)
3. Monitorowanie konstrukcji znajdujących się pod obciążeniem statycznym i dynamicznym
4. Pomiary inżynieryjne w geotechnice, geodynamice, budownictwie podziemnym i górnictwie
5. Teleinformatyka w geodezji inżynieryjnej
6. Skanowanie laserowe w geodezji inżynieryjnej
7. BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach inżynieryjnych
8. Teoretyczne aspekty geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych
9. Geodezja inżynieryjna w monitorowaniu zagrożeń konstrukcji inżynierskich i budowlanych

Ze względu na interdyscyplinarny charakter geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych organizatorzy zapraszają również przedstawicieli pokrewnych dyscyplin technicznych, takich jak: mechanika konstrukcji, geotechnika, budownictwo wodne, budownictwo podziemne, budowa maszyn, górnictwo etc. Konferencji towarzyszyć będzie pokaz nowoczesnych instrumentów i technologii stosowanych w geodezji inżynieryjnej.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama