wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-19| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje, Kataster

Podkarpackie będzie mieć SIP

Do grona regionów posiadających własny system informacji przestrzennej dołączy województwo podkarpackie. Przetarg na budowę własnego SIP-u właśnie ogłosił Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. W ramach zamówienia ma powstać nie tylko regionalny węzeł infrastruktury informacji przestrzennej, ale także węzły powiatowe.


Podkarpackie będzie mieć SIP <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Do obowiązków wykonawcy będzie należało dostarczenie sprzętu informatycznego i jego instalacja zarówno w rzeszowskim WODGiK-u, jak i u partnerów projektu (u 18 powiatów i 4 miast). Zamawiający chce zakupić m.in.: serwery, drukarki, plotery, komputery czy urządzenia wielofunkcyjne.

Celem zamówienia jest także doprowadzenie istniejących powiatowych serwisów mapowych do świadczenia jednolitych, podstawowych e-usług w sposób umożliwiający budowę centralnego portalu wojewódzkiego. E-usługi mają umożliwiać m.in. internetową obsługę: wykonawców prac geodezyjnych, rzeczoznawców majątkowych, komorników sądowych, projektantów i inwestorów, pracowników instytucji branżowych zarządzających sieciami, przedsiębiorców zainteresowanych zakupem materiałów poprzez sklep on-line, użytkowników wewnętrznych pracujących w starostwie czy pracowników innych jednostek administracji publicznej, np. gmin.

W ramach przetargu ma także powstać wojewódzki geoportal. Pozwoli on nie tylko przeglądać dane z powiatów oraz wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (również na urządzeniach mobilnych), ale także wykonywać podstawowe analizy danych czy korzystać z e-usług, np. do zamawiania mapy topograficznej. W planach jest również uruchomienie modułu dla inwestorów, w którym będą oni mogli m.in. przejrzeć oferty zakupu nieruchomości, a także zbudowanie portalu map tematycznych. Na długiej liście zamawianych produktów znajdziemy ponadto System Informacji o Nieruchomościach Województwa Podkarpackiego.

Schemat PSIP (Podkarpacki System Informacji Przestrzennej)

Prace powinny zostać wykonane do końca października 2021 roku. Ich wartość to minimum 33 mln zł (szacunek na podstawie wadium).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 1 mln zł można składać do 27 listopada.

Przetarg realizowany jest w ramach projektu ,,Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)” o wartości 178 mln zł. Częścią tego przedsięwzięcia są również liczne przetargi ogłaszane w ostatnich miesiącach przez powiaty, których przedmiotem są: modernizacja zasobu geodezyjnego w poszczególnych powiatach, w tym skanowanie zasobu, zakładanie baz BDOT500 i GESUT czy modernizacja EGiB.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Trzy frmy w ofercie Asseco,Geomatyka,Geotechnologies! Oczywiście razem w konsorcjum. Po co organizować przetarg?

no to będzie się działo Przygotował sobie Kraków na G, a wygra Kraków, tylko ten drugi na C

Dla mnie pan Waldemar nie jest żadną osobą która powoduje uniesienia. Bardziej przejmuję się czy będzie jutro ładna pogoda. Natomiast zamawianie w imieniu państwa usług które nie mogą być zrealizowane to tak jakby ktoś w listopadzie zamawiał ubezpieczenie urzędu na 2018 rok do października wiedząc że nic się nie stało co wymaga wypłaty odszkodowania.

utrecht jak jesteś bezpośrednim poszkodowanym hejtu na twojej osobie przez urzędującego GGK to masz pozwy cywilne i walcz o swoje prawa. Jak coś to polecam swoje usługi, tanie nie są, bo to nie mapka za pincet.

skuteczności czego ? hejtu ?

Właściwe pytanie która z dzisiejszych informacji tak rozjuszyła przeciwników Pana GGK, że pod newsem o wątpliwej jakości SIPie wojewódzkim robią wrzutkę z GUGIK? Coś mi się wydaje, że częstotliwość tego rodzaju wrzutek jest wprost proporcjonalna do skuteczności

pokażę Ci ciekawostkę http://www.gugik.gov.pl/__data/assets/pdf_file/000 7/95209/Wyjasnienia-tresci-SIWZ-04.10.2018r.pdf informacja według której w przetargu GUGiK pośrednio zapłaci za asystę i konserwację systemów za okres który nie zapłacił wcześniej. Czyli mimo że nie było od 1 lipca 2018 asysty i konserwacji GUGiK zapłaci za te okresy w ramach zamówienia de facto zmuszając do zapłaty za to wykonawców którzy wliczą to w cenę. Asysta dla przypomnienia jest wtedy jak coś ci się zepsuje i ktoś to naprawia. Zobacz któż to podpisał.

Gdzie jest NIK lub prokurator Każdy widzi jakie wałki mają miejsce na tym całym inspire, geoportalach,integracjach i nie mam mocnego, aby przerwał to szaleństwo. GG ma rację w 100%!

mamy gminne, powiatowe, wojewódzkie SIP Coś tu nie gra. Gdzie w przepisach PGiK mamy gminne, powiatowe, wojewódzkie (czytaj lokalne) SIP. To chyba jakieś nieporozumienie, a może nieuprawniona kalka z ustawy o gosp. nieruchomościami (zasób gminny, powiatowy, wojewódzki). Gdyby tak zsumować te pieniądze na te lokalnie SIPy to byłby jeden, porządny SIP i starczyłoby jeszcze na dane. Te lokalne będą pracować na luzie (na śladowych danych), bo nie liczę danych z open street map. Polska to bardzo bogaty kraj, jak za pierwszego sekretarza PZPR Edwarda Gierka.

9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS