wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-10-12| Ludzie

Model różnic wysokości w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl w grupie warstw „Siatki i układy współrzędnych” opublikowano dziś (12 października) nową pozycję o nazwie „Model różnic wysokości”, która składa się z dwóch warstw: „EVRF2007 i KRON86 - model” oraz „EVRF2007 i KRON86 - interpolacja”.


Model różnic wysokości w Geoportalu

Warstwa „EVRF2007 i KRON86 - model” pokazuje wartości poprawek dla wysokości z układu KRON86 do układu EVRF2007 w siatce co 0,1 stopnia (fot. obok). Wartości w siatce zostały wyznaczone na podstawie różnic punktów podstawowej osnowy wysokościowej, którą przeliczono na układ EVRF2007 w wyniku ponownego wyrównania sieci podstawowej w nowym układzie współrzędnych wysokościowych.Z kolei jeśli na warstwie „EVRF2007 i KRON86 - interpolacja” skorzystamy z narzędzia „Identyfikacja”, otrzymamy informację o wartości poprawki do wysokości z układu KRON86 do układu EVRF2007 dla wskazanego punktu (fot. powyżej).

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
o to akurat fajne Zobaczcie na wschód od Rzeszowa

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt