wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-10-12| Ludzie

Model różnic wysokości w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl w grupie warstw „Siatki i układy współrzędnych” opublikowano dziś (12 października) nową pozycję o nazwie „Model różnic wysokości”, która składa się z dwóch warstw: „EVRF2007 i KRON86 - model” oraz „EVRF2007 i KRON86 - interpolacja”.


Model różnic wysokości w Geoportalu

Warstwa „EVRF2007 i KRON86 - model” pokazuje wartości poprawek dla wysokości z układu KRON86 do układu EVRF2007 w siatce co 0,1 stopnia (fot. obok). Wartości w siatce zostały wyznaczone na podstawie różnic punktów podstawowej osnowy wysokościowej, którą przeliczono na układ EVRF2007 w wyniku ponownego wyrównania sieci podstawowej w nowym układzie współrzędnych wysokościowych.Z kolei jeśli na warstwie „EVRF2007 i KRON86 - interpolacja” skorzystamy z narzędzia „Identyfikacja”, otrzymamy informację o wartości poprawki do wysokości z układu KRON86 do układu EVRF2007 dla wskazanego punktu (fot. powyżej).

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
o to akurat fajne Zobaczcie na wschód od Rzeszowa

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt