wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-10-12| Ludzie

Odszedł dr inż. Marian Kowalczyk (1939-2018)

9 października w wieku 79 lat zmarł Marian Kowalczyk, geodeta uprawniony, wieloletni nauczyciel akademicki związany z Politechniką Wrocławską i Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu.


Odszedł dr inż. Marian Kowalczyk (1939-2018) <br />
fot. Archiwum rodzinne
fot. Archiwum rodzinne
Marian Kowalczyk ukończył studia na kierunku geodezja i kartografia na Politechnice Warszawskiej (w 1969 r. inżynierskie) oraz na Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu (w 1977 r. magisterskie). W latach 1959-1974 pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym we Wrocławiu (jako wykonawca oraz inspektor nadzoru prac geodezyjnych).

W latach 1974-2005 był zatrudniony w Instytucie Geotechniki i Hydrotechniki Politechniki Wrocławskiej jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Brał udział w pracach badawczych dotyczących określania i interpretacji przemieszczeń budowli inżynierskich na terenach górniczych (kopalnie węgla brunatnego, kopalnie miedzi KGHM). Od 1989 r. na stanowisku adiunkt zajmował się dydaktyką geodezji. Specjalizował się w wyznaczaniu i interpretacji przemieszczeń i deformacji zapór z odpadów poflotacyjnych rudy miedzi. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskał w 2000 r. Był autorem i współautorem ponad 60 publikacji (publikował m.in. na łamach GEODETY) i 115 raportów.

Od 2005 r. pracował na stanowisku docenta w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Na kierunkach geodezja i kartografia oraz gospodarka przestrzenna prowadził zajęcia z gospodarki nieruchomościami i wyceny nieruchomości (studia inżynierskie i podyplomowe), był promotorem prac inżynierskich.

Uprawnienia geodezyjne w kilku zakresach uzyskał w 1986 r. Od 1994 r. jako rzeczoznawca majątkowy wykonywał wyceny nieruchomości. W Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu prowadził praktyki zawodowe dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych.

Uroczystości pogrzebowe wraz z Mszą Świętą żałobną odbędą się 13 października (sobota) o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu parafii Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu (Sępolno).

Oprac. redakcji


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt