wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-10-12| Ludzie

Odszedł dr inż. Marian Kowalczyk (1939-2018)

9 października w wieku 79 lat zmarł Marian Kowalczyk, geodeta uprawniony, wieloletni nauczyciel akademicki związany z Politechniką Wrocławską i Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu.


Odszedł dr inż. Marian Kowalczyk (1939-2018) <br />
fot. Archiwum rodzinne
fot. Archiwum rodzinne
Marian Kowalczyk ukończył studia na kierunku geodezja i kartografia na Politechnice Warszawskiej (w 1969 r. inżynierskie) oraz na Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu (w 1977 r. magisterskie). W latach 1959-1974 pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym we Wrocławiu (jako wykonawca oraz inspektor nadzoru prac geodezyjnych).

W latach 1974-2005 był zatrudniony w Instytucie Geotechniki i Hydrotechniki Politechniki Wrocławskiej jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Brał udział w pracach badawczych dotyczących określania i interpretacji przemieszczeń budowli inżynierskich na terenach górniczych (kopalnie węgla brunatnego, kopalnie miedzi KGHM). Od 1989 r. na stanowisku adiunkt zajmował się dydaktyką geodezji. Specjalizował się w wyznaczaniu i interpretacji przemieszczeń i deformacji zapór z odpadów poflotacyjnych rudy miedzi. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskał w 2000 r. Był autorem i współautorem ponad 60 publikacji (publikował m.in. na łamach GEODETY) i 115 raportów.

Od 2005 r. pracował na stanowisku docenta w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Na kierunkach geodezja i kartografia oraz gospodarka przestrzenna prowadził zajęcia z gospodarki nieruchomościami i wyceny nieruchomości (studia inżynierskie i podyplomowe), był promotorem prac inżynierskich.

Uprawnienia geodezyjne w kilku zakresach uzyskał w 1986 r. Od 1994 r. jako rzeczoznawca majątkowy wykonywał wyceny nieruchomości. W Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu prowadził praktyki zawodowe dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych.

Uroczystości pogrzebowe wraz z Mszą Świętą żałobną odbędą się 13 października (sobota) o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu parafii Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu (Sępolno).

Oprac. redakcji


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt