Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-11| Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja

Polska edycja Copernicus Hackathonu już niedługo

Po raz pierwszy w Polsce w listopadzie br. zostanie zorganizowany Copernicus Hackathon. Będzie to maraton programistyczny, którego uczestnicy poszukiwać będą nowych rozwiązań związanych z wykorzystywaniem danych pochodzących z satelitów programu Copernicus, czyli programu obserwacji Ziemi realizowanego przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (dawniej GMES).


Polska edycja Copernicus Hackathonu już niedługo

Copernicus Hackathon odbędzie się w trzech miastach: Lublinie (8 listopada), Krakowie (9 listopada) i Warszawie (10 listopada). W pierwszym etapie startujący będą pracować nad rozwiązaniem opartym na otwartych danych z Programu Copernicus.

Pierwszy etap Hackathonu podzielony będzie na dwie części – warsztatową, poprowadzoną przez ekspertów z zakresu obserwacji Ziemi z firmy Astri Polska oraz Instytutu Geodezji i Kartografii (4 godziny), a także projektową, podczas której zadaniem zespołów będzie opracowanie pomysłu biznesowego dla wybranego zagadnienia wraz z planem na techniczną realizację rozwiązania (4 godziny).

Tematyka hackathonów będzie różna i uzależniona od Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji (RIS). Uczestnicy mogą więc wybrać temat najbardziej odpowiadający ich zainteresowaniom i tym samym wybrać miasto, w którym przystąpią do konkursu. I tak w Lublinie ekipy będą poszukiwać rozwiązań z zakresu: biogospodarki, medycyny i zdrowia, informatyki i automatyki oraz energetyki niskoemisyjnej, w Krakowie - nauk o życiu, energetyki zrównoważonej, technologii informacyjnych i komunikacyjnych, przemysłów kreatywnych i czasu wolnego, a w Warszawie – bezpiecznej żywności, inteligentnych systemów zarządzania oraz wysokiej jakość życia.

Zatem zadanie w pierwszym etapie Hackathonu w każdym z miast wyłoni po jednej, najmocniejszej ekipie. Spośród nich podczas finału, który odbędzie się 17 listopada w Warszawie, eksperci wybiorą najbardziej obiecujący projekt, a zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus, w którym doświadczeni specjaliści pomogą im rozwinąć biznes (jest to część programu wsparcia start-upów realizowanego przez Unię Europejską).

W Hackathonie mogą wziąć udział zespoły z różnych środowisk, zarówno akademickich, jak też biznesowych. Każda z ekip może liczyć maksymalnie 5 osób. Warunkiem uczestnictwa będzie obecność w każdym zespole programisty oraz osoby z doświadczeniem w wykorzystywaniu danych obserwacji Ziemi.

Rejestracja na Copernicus Hackathon trwa do 4 listopada.

Szczegóły

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS