Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-05| GIS, Mapy, Instytucje

Policja podsumowuje 2 lata mapy bezpieczeństwa

Dzisiaj (5 października) mijają dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie całego kraju. Odnotowane w tym czasie 1,5 mln użytkowników, 5 mln odsłon i ponad 900 tys. naniesionych zagrożeń (w tym połowa potwierdzonych przez policję) potwierdzają słuszność tego rozwiązania – podkreśla Komenda Główna Policji.


Policja podsumowuje 2 lata mapy bezpieczeństwa

KMZB to aplikacja internetowa bazująca na rozwiązaniach informatycznych Geoportalu, która pozwala obywatelom nanosić na mapę spostrzeżone zagrożenia oraz przeglądać zgłoszenia innych internautów. Funkcje te dostępne są również z poziomu aplikacji Geoportal Mobile dla smartfonów i tabletów. Oprócz tego w ramach KMZB opublikowano mapy statystyczne prezentujące poziom zagrożenia wybranymi kategoriami przestępstw, wykroczeń czy zdarzeń drogowych.

Jak podkreśla KGP, informacje przekazane przez społeczeństwo za pośrednictwem tej mapy skutkowały wieloma przedsięwzięciami, również podejmowanymi przez podmioty inne niż policja, których efektem była eliminacja zagrożeń. W wyniku tych działań zarówno na etapie weryfikacji zagrożeń, jak i w trakcie ich eliminacji zatrzymano wielu piratów drogowych, poprawiono infrastrukturę drogową, a także wyegzekwowano przestrzeganie przepisów dotyczących właściwego parkowania pojazdów czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Policjanci podkreślają, że użytkownicy nie tylko włączają się w funkcjonowanie aplikacji poprzez nanoszenie zagrożeń, ale również zgłaszają potrzeby związane ze zmianami i rozwojem funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W efekcie tych postulatów w lipcu 2017 r. dokonano ewaluacji projektu, wprowadzając liczne udogodnienia, takie jak: możliwość dodania opisu zagrożenia, załączenia zdjęć lub filmów, wskazania dnia tygodnia czy pory dnia występowania zagrożenia lub też korzystania z wersji na urządzeniach mobilnych. Kolejne miesiące doświadczeń będą skutkować dodatkowymi zmianami, dzięki którym korzystanie z aplikacji będzie łatwiejsze – zapowiada KGP.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS