Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-01| Geodezja, Edukacja

Nowy rok akademicki na WGiK PW

Dzisiejsza inauguracja otwiera nowy rozdział w historii wydziału – mówiła prof. Alina Maciejewska, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW, podczas uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego 2018/2019 (Gmach Główny PW, 28 września).


Nowy rok akademicki na WGiK PW <br />
Od lewej: prodziekan Jerzy Chmiel, prorektor Janusz Walo, rektor Jan Szmidt oraz dziekan Alina Maciejewska
Od lewej: prodziekan Jerzy Chmiel, prorektor Janusz Walo, rektor Jan Szmidt oraz dziekan Alina Maciejewska

Ten nowy rozdział wynika z wejścia w życie 1 października ustawy o Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – wyjaśniła prof. Maciejewska. Zwracając się do nowych studentów, pogratulowała im dostania się na wymarzone kierunki na WGiK.Rozpoczniecie studia na najlepszej polskiej uczelni technicznej i na bardzo dobrym wydziale o wielkich tradycjach – podkreśliła dziekan Maciejewska. Przypomniała, że w tym roku o jedno miejsce na studiach stacjonarnych I stopnia na kierunku geodezja i kartografia ubiegało się 8 kandydatów. W przypadku gospodarki przestrzennej było to 7 kandydatów, a geoinformatyki – 16. Mówiąc o przyszłości wydziału, wskazała, że jednym z najważniejszych celów jest utworzenie unikatowej infrastruktury badawczej, która pozwoli na rozszerzenie badań naukowych, zwiększenie komercjalizacji wyników badań oraz włączenie się w szerszym zakresie w projekty międzynarodowe.

Wyboru studiów na Politechnice Warszawskiej nowym studentom gratulował też rektor PW prof. Jan Szmidt. – Otrzymacie tu wiedzę, dzięki której po 10 latach, biorąc udział w badaniu losów absolwentów, będziecie mogli napisać, że zostaliście świetnie wykształceni – mówił rektor. Prof. Jan Szmidt wspomniał także o reformie szkolnictwa wyższego. Podkreślił, że zmiany były konieczne, a nowa ustawa daje uczelniom ogromne możliwości. – W konstytucji dla nauki znajdują się dwa, trzy punkty, z którymi jako środowisko się nie zgadzamy, ale to jest kompromis – zaznaczył. Dodał także, że razem z dziekan Maciejewską walczył o wpisanie geodezji i inżynierii geoprzestrzennej na listę dyscyplin naukowych. – Politycy zadecydowali inaczej. Zmiany te nie przeszkodzą nam jednak ani w dobrym kształceniu, ani w takiej organizacji uczelni, która postawi na silne jednostki prowadzące badania naukowe na najwyższym poziomie – zapowiedział.

Życzenia studentom złożyli ponadto m.in. główny geodeta kraju Waldemar Izdebski, geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski oraz prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich prof. Piotr Lorens.
Po przemówieniach odbyła się immatrykulacja – przyjęcie w poczet studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW. Tekst ślubowania odczytał prodziekan ds. studiów dr hab. Jerzy Chmiel. Następnie reprezentanci poszczególnych kierunków z rąk dziekan Maciejewskiej odebrali listy gratulacyjne.



Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród rektora. Nagrody Indywidualne JM Rektora PW otrzymali:
• prof. Alina Maciejewska – nagroda indywidualna stopnia II za osiągnięcia organizacyjne latach w 2016-2017,
• dr hab. Katarzyna Sobolewska-Mikulska – nagroda indywidualna stopnia I za osiągnięcia naukowe w latach w latach 2016-2017,
• dr Krzysztof Bakuła – nagroda indywidualna stopnia I za osiągnięcia naukowe w latach 2016-2017,
• dr hab. Anna Bielska – nagroda indywidualna stopnia II za osiągnięcia naukowe w 2017 r.,
• dr Agnieszka Turek – nagroda indywidualna stopnia II za osiągnięcia naukowe w latach 2016-2017,
• dr Małgorzata Havel – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia naukowe w latach 2016-2017,
• dr hab. Andrzej Pachuta – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w latach 2016-2017,
• dr Rafał Godlewski – nagroda indywidualna stopnia II za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2016/2017,
• dr hab. Dariusz Gotlib – nagroda „Złota Kreda” za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2016/2017,
• mgr inż. Miłosz Gnat – nagroda „Złota Kreda” za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2016/2017.

Nagrody Zespołowe JM Rektora PW otrzymali:
• nagroda zespołowa stopnia I za osiągnięcia organizacyjne w 2017 r. – dr hab. Katarzyna Sobolewska-Mikulska, dr hab. Marcin Karabin, dr Józef Iwanicki, dr Robert Łuczyński, dr Magdalena Karabin-Zych, dr Natalia Sajnóg, dr Tomasz Budzyński, mgr inż. Małgorzata Stańczuk-Gałwiaczek, firma RCS Białystok,
• nagroda zespołowa stopnia III za osiągnięcia naukowe w 2017 r. – prof. Alina Maciejewska, prof. Anna Geppert, dr hab. Adrianna Kupidura, dr Tomasz Majda, dr Wojciech Bartoszczuk, dr hab. Anna Bielska, mgr Alexandre Fruchart,
• nagroda zespołowa stopnia III za osiągnięcia naukowe w latach 2016-2017 – dr Sebastian Różycki, Edward Kopówka, mgr inż. Marek Michalski,
• nagroda zespołowa stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w latach 2015-2017 – prof. Marcin Barlik, dr hab. Ryszard Szponar, dr Dominik Próchniewicz.

Następnie dziekan Alina Maciejewska wręczyła Złote Dyplomy. Otrzymały je osoby, które studia na Wydziale Geodezji i Kartografii PW ukończyły co najmniej 50 lat temu:
• mgr inż. Zofia Zientara-Wrzesień,
• mgr inż. Leszek Marcin Mosor,
• mgr inż. Franciszek Gwoździewicz – absolwent sprzed 53 lat,
• mgr inż. Janusz Bronisław Zieliński – absolwent sprzed 61 lat (obecny profesor, kierownik Zakładu Geodezji Planetarnej CBK PAN).


Profesor Janusz Zieliński odbiera Złoty Dyplom

Inauguracja zakończyła się wykładem dr Krzysztofa Bakuły pt. „Drony w inżynierii geoprzestrzennej – perspektywy rozwoju i ograniczenia”.

Więcej zdjęć w galerii

Damian Czekaj


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS