Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-10-01| Software

Podsumowanie XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Fotointerpretacji i Teledetekcji

W dniach 24-25 września na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się XXIII Ogólnopolska Konferencja Fotointerpretacji i Teledetekcji. W trakcie spotkania m.in. wręczono nagrody „o Złoty Piksel”.


Podsumowanie XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Fotointerpretacji i Teledetekcji

Konferencja odbywała się pod hasłem „Współczesna teledetekcja w badaniach środowiska geograficznego” i była jednym z wydarzeń związanych ze 100-leciem Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W dwudniowych obradach wzięło udział 80 osób reprezentujących 25 różnych uczelni i firm z całej Polski oraz jedną uczelnię z Niemiec. W czasie konferencji wygłoszono 40 referatów oraz zaprezentowano 19 posterów (streszczenia wystąpień). Uczestnicy mieli także możliwość poznać fragmenty miasta w ramach wycieczki „Łódź [od]nowa”.

Na koniec wyłoniono laureatów trzech konkursów „o Złoty Piksel”:
• na najlepszy referat (laureatem został Andrzej Kotarba z Centrum Badań Kosmicznych PAN za referat „Pionowe zróżnicowanie zachmurzenia ogólnego nad Polską na podstawie jednoczesnych obserwacji satelitarnych lidaru CALIOP i radaru CloudSat),
• na najlepszą pracę magisterską (Anita Sabat-Tomala za pracę „Zastosowanie danych hiperspektralnych Hyspex do badania jakości wód Jeziora Zegrzyńskiego” napisaną pod kierunkiem Anny Jarocińskiej na Uniwersytecie Warszawskim),
• na najlepszą pracę wykorzystującą dane programu Copernicus (Piotr Wężyk z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za referat „Przeskalowywanie informacji ze zintegrowanych chmur punktów ULS i TLS w metodzie automatycznej detekcji zniszczeń lasu na obrazach Dove/Planet oraz Sentinel-2 w Borach Tucholskich”).

Laureaci nagród „o Złoty Piksel 2018”

Częścią konferencji były także warsztaty przeprowadzone przez: Instytut Badawczy Leśnictwa (ich tematem były naziemne pomiary hiperspektralne oraz przetwarzanie danych z lotniczego skanowania laserowego w środowisku R), firmę ProGea 4D (PlanetLabs – badaj nieustannie zmieniający się świat – wprowadzenie do teledetekcji satelitarnej na podstawie zobrazowań Planet) oraz Hexagon Geospatial (Tworzenie modeli przetwarzania danych dla geoprocesów działających w chmurze – Smart M.apps firmy Hexagon).

Organizatorami konferencji byli: Oddział Teledetekcji i Geoinformatyki Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Sekcja Teledetekcji Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN oraz Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Wsparcia dla konferencji w różnej formie udzielili: Esri Polska, Hexagon Geospatial, Instytut Badawczy Leśnictwa, INVESTGIS, ProGea 4D oraz Urząd Miasta Łodzi.

Komitet Organizacyjny XXIII OKFiT


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama