wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-09-24| Geodezja

O pomiarach wysokościowych na YouTube

Sztuka myślenia – kanał na YouTube przeznaczony dla adeptów geodezji, wzbogacił się o pierwszy film z cyklu poświęconego pomiarom wysokościowym.


O pomiarach wysokościowych na YouTube

Najnowszy materiał poświęcony jest podstawowym pojęciom z zakresu tradycyjnej niwelacji technicznej. Kolejne filmy (a ma być ich 15) mają się ukazywać w każdą niedzielę o godzinie 14:00. Będą one poświęcone choćby przykładom pomiaru niwelacji technicznej czy niwelacji przekrojów, a także obliczeniom w programach komputerowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gimby umiejo myśleć??
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Niwelacja Moim zdaniem to są najlepsze filmy dotyczące geodezji na Youtube i w ogóle w sieci. Może to i student czy młody geodeta,ale robi dobrą robotę.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Niwelacja Chlopak robi super rzeczy.Kieruje to do 16-19 latkow. To nie dla Januszy z 30 letnim doświadczeniem sfrustrowanych zawode. Wyluzujcie
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
Ft Ff
odpowiedz zgłoś
teraz techników geodetów już w każdym powiecie kształcą to jest popyt - oj ludzie, zmieńcie branżę póki możecie
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
najlepiej zrobić kanał "sztuka myślenia" i nawalić w nim potem błędów. :-)) gimby to jednak mało znajo co to myślenie.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
~ Wiadomości, definicje bardzo uproszczone i raczej to nie jest poziom akademicki. Technicy raczej też to już wiedzą (a może nie raczej tylko tym bardziej). Raczej dla nie-geodetów, którzy chcieliby dowiedzieć się co to mniej więcej jest niwelacja.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@pomiarowy nie czepiaj się, bo może profesory mówiły mistrzowi, że wysokość mierzy się od osi i teraz to powtarza. profesory widziały kiedyś reper w książce, własnej w dodatku :-))), i pewnie mu tak naopowiadały. nie czepiać się chłopaka.
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
Szanowny mistrzu Szanowny mistrzu od sztuki myślenia - wysokość reperu to wysokość najwyższej części reperu a nie wysokość osi reperu.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
a w opisie na jutjub podają nawet dumnie własną stronę internetową... odwiedziłem ją, a tam jakieś "visitpoland". co to za spam? co to za krypciocha?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS