wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-09-13| Geodezja, Prawo, Imprezy

O zmianach w prawie w Nagórzycach

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Łodzi zaprasza w dniach 11-13 października 2018 r. do Leśnego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Nagórzyce” na cykliczne seminarium nt. „Zmiany przepisów prawa w zakresie geodezji i kartografii”.


O zmianach w prawie w Nagórzycach

W programie trzydniowego spotkania przewidziano m.in. wystąpienia:
• łódzkiego WINGiK-a Wojciecha Dyakowskiego, który przedstawi informację na temat sprawowanych zadań;
• geodety powiatowego Waldemara Pęcherza, który omówi opracowanie standardowych wymagań dla dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przyjmowanej do PZGiK;
• wieloletniego dyrektora Departamentu Gospodarki Ziemią w MRiRW Jana Bielańskiego, który zaprezentuje problematykę związaną z ochroną gruntów rolnych i leśnych;
• geodety województwa łódzkiego Andrzeja Dziubińskiego, który naświetli działania Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w zakresie promocji geodezyjnych rejestrów publicznych;
• dyrektora Łódzkiego Ośrodka Geodezji Jana Schnercha nt. „Aktualność baz danych jako jeden z aspektów sprawnej obsługi inwestorów”.

Ponadto radca prawny Marek Pilc omówi zagadnienia związane z RODO w geodezji i kartografii, a Dagmara Kafar (wieloletni pracownik organów administracji publicznej różnych szczebli) naszkicuje etapy procesu inwestycyjnego określone w Prawie budowlanym z uwzględnieniem niezbędnych opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych.

Organizatorzy seminarium zaplanowali również spotkanie z himalaistą Leszkiem Cichym, który ma na koncie pierwsze wejście zimowe na Mount Everest (8848 m), jest pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi, a równocześnie z wykształcenia jest geodetą. Ponadto przewidziano również prezentację sprzętu geodezyjnego.

Szczegóły

Źródło: SGP Oddział w Łodzi


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
być może to przykrywka, a chodzi o to, żeby dziabnąć coś niecoś...

od sie dosie Nic nierozumiem z tego programu. Dla kogo on jest?

... Dla jakiego powiatu beda omawiane wymagania? Bo może ja mieszkam w innym powiecie i w moim powiecie sa inne wymagania.

???????????????? "geodety powiatowego Waldemara Pęcherza, który omówi opracowanie standardowych wymagań dla dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przyjmowanej do PZGiK" pytam sie co to jest ?

4 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt