wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-09-13| Geodezja, Prawo, Imprezy

O zmianach w prawie w Nagórzycach

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Łodzi zaprasza w dniach 11-13 października 2018 r. do Leśnego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Nagórzyce” na cykliczne seminarium nt. „Zmiany przepisów prawa w zakresie geodezji i kartografii”.


O zmianach w prawie w Nagórzycach

W programie trzydniowego spotkania przewidziano m.in. wystąpienia:
• łódzkiego WINGiK-a Wojciecha Dyakowskiego, który przedstawi informację na temat sprawowanych zadań;
• geodety powiatowego Waldemara Pęcherza, który omówi opracowanie standardowych wymagań dla dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przyjmowanej do PZGiK;
• wieloletniego dyrektora Departamentu Gospodarki Ziemią w MRiRW Jana Bielańskiego, który zaprezentuje problematykę związaną z ochroną gruntów rolnych i leśnych;
• geodety województwa łódzkiego Andrzeja Dziubińskiego, który naświetli działania Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w zakresie promocji geodezyjnych rejestrów publicznych;
• dyrektora Łódzkiego Ośrodka Geodezji Jana Schnercha nt. „Aktualność baz danych jako jeden z aspektów sprawnej obsługi inwestorów”.

Ponadto radca prawny Marek Pilc omówi zagadnienia związane z RODO w geodezji i kartografii, a Dagmara Kafar (wieloletni pracownik organów administracji publicznej różnych szczebli) naszkicuje etapy procesu inwestycyjnego określone w Prawie budowlanym z uwzględnieniem niezbędnych opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych.

Organizatorzy seminarium zaplanowali również spotkanie z himalaistą Leszkiem Cichym, który ma na koncie pierwsze wejście zimowe na Mount Everest (8848 m), jest pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi, a równocześnie z wykształcenia jest geodetą. Ponadto przewidziano również prezentację sprzętu geodezyjnego.

Szczegóły

Źródło: SGP Oddział w Łodzi


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
być może to przykrywka, a chodzi o to, żeby dziabnąć coś niecoś...

od sie dosie Nic nierozumiem z tego programu. Dla kogo on jest?

... Dla jakiego powiatu beda omawiane wymagania? Bo może ja mieszkam w innym powiecie i w moim powiecie sa inne wymagania.

???????????????? "geodety powiatowego Waldemara Pęcherza, który omówi opracowanie standardowych wymagań dla dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przyjmowanej do PZGiK" pytam sie co to jest ?

4 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt