wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-09-13| GIS, Mapy, Imprezy

Uwaga, kartografowie!

Znamy szczegółowy program XLI Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 18-19 września br. pod hasłem „Funkcjonalność a estetyka map”.


Uwaga, kartografowie!

Głównym jej tematem będą zagadnienia dotyczące funkcjonalności map w kontekście ich estetyki. Stanowi ona również jedną z imprez upamiętniających stulecie Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że rok 2018 jest jubileuszowym dla polskiej geografii i kartografii. 27 stycznia minęło sto lat od dnia utworzenia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Natomiast pięćdziesiąt lat temu odbyła się pierwsza Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna zorganizowana przez Komisję Kartograficzną Polskiego Towarzystwa Geograficznego, z inicjatywy prof. Franciszka Uhorczaka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jak już informowaliśmy, w trakcie dwudniowego spotkania zaplanowano 5 sesji referatowych ujętych w bloki tematyczne:
1. Funkcjonalność współczesnych przekazów kartograficznych.
2. Funkcjonalność dawnych map.
3. Walory estetyczne współczesnych przekazów kartograficznych.
4. Piękno dawnych map.
5. Miscellanea kartograficzne (niepowiązane z ogólnym hasłem konferencji, a obejmujące aktualnie realizowane tematy prac badawczych).

Pierwszego dnia obrad sesje referatowe odbędą się w zabytkowym budynku Biblioteki Gdańskiej PAN, a drugiego – w auli Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Sesja posterowa planowana jest w budynku Instytutu Geografii UG. Przewidziane są również trzy wystawy: • Mapa i jej historia, • Między Gdańskiem, Hamburgiem a Weimarem – Europa Artura Schopenhauera, • Przykłady oryginalnych przekazów kartograficznych w zasobach PAN Biblioteka Gdańska.

Konferencję poprzedzi otwarte zebranie członków Oddziału Kartograficznego PTG i Stowarzyszenia Kartografów Polskich (17 września w godz. 19.00-20.30)

Organizatorami wydarzenia są: Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Katedra Limnologii Uniwersytetu Gdańskiego, Pracownia Kartografii, Teledetekcji i Systemów Informacji Geograficznej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Biblioteka Gdańska Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kartografia geograficzna i geodezyjna. :-) powinno się chyba kartografię wyodrębnić, jako osobna dyscyplinę. :-) takie ma wzięcie. funkcjonalność mapy zasadniczej w kontekście estetyki baz danych - to jest temat dla konferencji :-))

Bo to jest konferencja kartografów głównie geograficznych (PTG jest współorganizatorem). Podpiąć się pod rok geografii można, w końcu nie co roku jest Rok Mapy (niedawno był) :).

kartografowie to imprezowa nacja, łapią sie tez zawsze na obchody geodetów : )

Rok 2018 Jest rokiem geografii a nie geografii i kartografii... nie naciagajmy...

4 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt