wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
KNG Dahlta w Tatrach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-09-13| GIS, Mapy, Imprezy

Uwaga, kartografowie!

Znamy szczegółowy program XLI Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 18-19 września br. pod hasłem „Funkcjonalność a estetyka map”.


Uwaga, kartografowie!

Głównym jej tematem będą zagadnienia dotyczące funkcjonalności map w kontekście ich estetyki. Stanowi ona również jedną z imprez upamiętniających stulecie Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że rok 2018 jest jubileuszowym dla polskiej geografii i kartografii. 27 stycznia minęło sto lat od dnia utworzenia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Natomiast pięćdziesiąt lat temu odbyła się pierwsza Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna zorganizowana przez Komisję Kartograficzną Polskiego Towarzystwa Geograficznego, z inicjatywy prof. Franciszka Uhorczaka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jak już informowaliśmy, w trakcie dwudniowego spotkania zaplanowano 5 sesji referatowych ujętych w bloki tematyczne:
1. Funkcjonalność współczesnych przekazów kartograficznych.
2. Funkcjonalność dawnych map.
3. Walory estetyczne współczesnych przekazów kartograficznych.
4. Piękno dawnych map.
5. Miscellanea kartograficzne (niepowiązane z ogólnym hasłem konferencji, a obejmujące aktualnie realizowane tematy prac badawczych).

Pierwszego dnia obrad sesje referatowe odbędą się w zabytkowym budynku Biblioteki Gdańskiej PAN, a drugiego – w auli Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Sesja posterowa planowana jest w budynku Instytutu Geografii UG. Przewidziane są również trzy wystawy: • Mapa i jej historia, • Między Gdańskiem, Hamburgiem a Weimarem – Europa Artura Schopenhauera, • Przykłady oryginalnych przekazów kartograficznych w zasobach PAN Biblioteka Gdańska.

Konferencję poprzedzi otwarte zebranie członków Oddziału Kartograficznego PTG i Stowarzyszenia Kartografów Polskich (17 września w godz. 19.00-20.30)

Organizatorami wydarzenia są: Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Katedra Limnologii Uniwersytetu Gdańskiego, Pracownia Kartografii, Teledetekcji i Systemów Informacji Geograficznej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Biblioteka Gdańska Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kartografia geograficzna i geodezyjna. :-) powinno się chyba kartografię wyodrębnić, jako osobna dyscyplinę. :-) takie ma wzięcie. funkcjonalność mapy zasadniczej w kontekście estetyki baz danych - to jest temat dla konferencji :-))

Bo to jest konferencja kartografów głównie geograficznych (PTG jest współorganizatorem). Podpiąć się pod rok geografii można, w końcu nie co roku jest Rok Mapy (niedawno był) :).

kartografowie to imprezowa nacja, łapią sie tez zawsze na obchody geodetów : )

Rok 2018 Jest rokiem geografii a nie geografii i kartografii... nie naciagajmy...

4 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt