wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-09-12| Geodezja, Przetargi

Kolejne podejście do digitalizacji zasobu powiatu bocheńskiego

Starostwo w Bochni ponownie ogłosiło przetarg na digitalizację dokumentów analogowych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z utworzeniem bazy danych poprzez ich przetworzenie i konwersję do postaci zasobu elektronicznego.


Kolejne podejście do digitalizacji zasobu powiatu bocheńskiego
Zamówienie dotyczy całego powiatu bocheńskiego, czyli 10 jednostek ewidencyjnych, w tym 2 miast (Bochnia i Nowy Wiśnicz) oraz 8 gmin (Bochnia, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Rzezawa, Trzciana oraz Żegocina).

Zamówienie obejmuje:
• inwentaryzację udostępnionych przez zamawiającego materiałów analogowych stanowiących dokumenty PZGiK;
• wykonanie digitalizacji uzupełniającej dokumentacji pozyskanej do czasu niniejszego zlecenia w ramach wszystkich uprzednio wykonanych kampanii cyfryzacji, dostosowując ją do wymogów warunków technicznych;
• wykonanie digitalizacji masowej oraz przekazanie kopii plikowej;
• utworzenie i uzupełnienie rejestru przestrzennego dokumentów źródłowych w bazie danych PZGiK wraz z wykonaniem raportów wykazu obiektów rejestrów przestrzennych oraz wykonaniem ostatecznego porządkowania obiektów na podstawie wyników raportu.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie dostępu do dokumentów PZGiK za pośrednictwem e-usług informacji przestrzennej. W związku z tym wykonawca ma przetworzyć wszystkie dokumenty PZGiK do postaci elektronicznej oraz zintegrować z obiektami BD PZGiK. W wyniku podjętych działań wynikowa baza danych musi zostać przygotowana do wykonania kolejnych planowanych zadań. W szczególności BD PZGiK musi na bieżąco obsługiwać zgłoszenia prac geodezyjnych realizowanych przez jednostki wykonawstwa geodezyjnego w sposób w pełni zautomatyzowany.

Oferty zabezpieczone wadium w wys. 25 tys. zł należy składać do 22 października br. Kryteriami wyboru najlepszej propozycji będą: cena (60%), okres gwarancji (20%) oraz kwalifikacje osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%).

W ogłoszonym w lipcu przetargu na ten sam przedmiot zamówienia wpłynęły 2 oferty: Geomar S.A. ze Szczecina (1,73 mln zł) oraz MGGP S.A. z Tarnowa (1,49 mln zł). Jednak zamawiający unieważnił postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (1 mln zł).

Zamówienie jest częścią wartego 5,4 mln zł projektu „e-Usługi w informacji przestrzennej powiatu bocheńskiego" realizowanego w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt