wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-09-12| GIS, Imprezy

Ruszyła rejestracja na GISforum 2018

GISforum to od lat ważne miejsce na mapie wydarzeń poświęconych rozwiązaniom z zakresu informacji przestrzennej i jej infrastruktury. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21-22 listopada br. we Wrocławiu. Na stronie GISforum.pl dostępny jest już program wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy.


Ruszyła rejestracja na GISforum 2018

Konferencja GISforum, poświęcona głównie zagadnieniom GIS oraz 3D City, gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli administracji publicznej oraz wielu sektorów gospodarki. Uczestnicy podejmują dyskusję na temat najważniejszych aspektów prawnych, organizacyjnych oraz technologicznych dotyczących systemów informacji przestrzennej. GISforum jest miejscem, gdzie następuje wymiana opinii i doświadczeń pomiędzy twórcami standardów prawnych i technicznych, użytkownikami oraz dostawcami rozwiązań informacji przestrzennej. Konferencja stawia sobie za cel połączenie praktyki wykorzystania systemów informacji oraz danych przestrzennych w różnych aspektach, oraz branżach z najnowszą wiedzą i technologią w zakresie systemów GIS.

Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli administracji publicznej, przedstawicieli zarządców infrastruktury transportu, zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw sieciowych, biur geodezyjnych i projektowych. Formuła konferencji jest rozwijana zgodnie z oczekiwaniami i opiniami jej uczestników oraz użytkowników rozwiązań informacji przestrzennej.

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem, zainauguruje VI edycję konferencji GISforum prelekcją pt. „Wykorzystanie danych z projektów zrealizowanych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w infrastrukturze informacji przestrzennej miast”.

Główne tematy tegorocznej konferencji to m.in.: modele miejskie 3D – przykłady zastosowania, współpraca z miastami w zakresie danych i modeli 3D pozyskanych w projektach przez GUGiK, prezentowanie zagadnień urbanistycznych za pomocą miejskich modeli 3D, wykorzystanie danych geologicznych, miejskie modele energetyczne, wykorzystanie narzędzi GIS w procesach rewitalizacji oraz partycypacji społecznej, integracja i automatyzacja procesów w projektach przetwarzania danych 3D narzędziami ETL, kompleksowy system dla branży wodno-kanalizacyjnej z wykorzystaniem danych GESUT, modelowanie sieci hydraulicznej.

W tym roku firma SHH zrealizowała dla Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ innowacyjny w skali Polski projekt budowy modelu 3D miasta Poznania w standardzie OGC cityGML 2.0 wraz z narzędziami do jego aktualizacji, kontroli oraz publikacji. Projekt oraz zagadnienia z nim związane będą jednymi z wiodących tematów podczas konferencji GISforum 2018. Model Poznania jest dostępny na stronie sip.geopoz.pl.
Autorami prelekcji są eksperci zajmujący się na co dzień systemami informacji przestrzennej: przedstawiciele urzędów, przedsiębiorstw, organizacji non-profit oraz dostawców rozwiązań IT.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne dostępne są na gisforum.pl.
Konferencji towarzyszyć będą stoiska ekspozycyjne firm specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania najnowszych trendów, zapoznania się z oferowanymi aplikacjami, a także wymiany doświadczeń.

Uczestnicy zainteresowani rejestracją udziału z gwarancją noclegu w hotelu IBIS proszeni są o wypełnienie formularza rejestracyjnego do 22 października. Pozostałe osoby mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu do 10 listopada. Po wyczerpaniu limitu zarezerwowanych pokojów hotelowych przed 22 paźdzeirnika organizator nie gwarantuje dostępności miejsc noclegowych w hotelu IBIS (Silver Conference Center).

Źródło: SHH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt