Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-09-11| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Ludzie

Spotkanie z kosmicznymi dziewczynami w CNK

17 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się druga edycja spotkania „Galaktyka kobiet”. Wśród zaproszonych gości znalazła się Martyna Wietecha, specjalistka ds. teledetekcji hiperspektralnej w Instytucie Badawczym Leśnictwa.


Spotkanie z kosmicznymi dziewczynami w CNK <br />
Planetarium CNK, miejsce spotkania
Planetarium CNK, miejsce spotkania

Galaktyka kobiet to okazja, by poznać interesujące kobiety zaangażowane w świat nauki i technologii. Kobiety twórcze, mające nieszablonowe podejście do pracy. Porozmawiamy z nimi o tym, jak zrealizować marzenia o studiach na prestiżowej uczelni w Stanach Zjednoczonych, światłowodach i ich różnorodnym zastosowaniu, satelitarnych obserwacjach lasów, programowaniu, technologiach w leczeniu guza mózgu czy obserwacjach gazu w odległych galaktykach – czytamy na stronie Centrum Nauki Kopernik. Z każdą ekspertką będzie można spotkać się osobiście.

Jedną z zaproszonych jest Martyna Wietecha – specjalistka ds. teledetekcji hiperspektralnej w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Zajmuje się przetwarzaniem oraz analizą obrazów satelitarnych i lotniczych, a także hiperspektralnymi pomiarami terenowymi. Pracuje nad nowoczesnymi technologiami teledetekcyjnymi i wdrażaniem ich do praktyki leśnej w Polsce. Jest absolwentką specjalizacji geoinformatyka i teledetekcja w Zakładzie Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Ma za sobą wiele wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych i szkoleniach, w tym organizowanych przez NASA, NEESPI oraz ESA. Z zamiłowania podróżniczka i adeptka jogi.



Spotkanie Galaktyka kobiet odbędzie się w ramach działań Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej (ESERO) – programu edukacyjnego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Więcej informacji

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Źródło: Centrum Nauki Kopernik


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS