wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-09-18| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Ludzie, Imprezy

Wkrótce sympozjum „Geoinformacja – badania, zastosowania i kształcenie”W dniach 11-13 października odbędzie się w Dobczycach k. Krakowa IV Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne pod hasłem „Geoinformacja – badania, zastosowania i kształcenie”.

Sympozjum rozpocznie się sesją plenarną, która obejmie siedem wystąpień:

Rola interoperacyjności w budowie krajowej infrastruktury danych przestrzennych – Adam Iwaniak; Aspekty implementacyjne modeli pojęciowych – Wojciech Pachelski, Zenon Parzyński; Geoinformatyka w statystyce publicznej – Janusz Dygaszewicz; Działania służby geodezyjnej i kartograficznej w zakresie budowy georeferencyjnej bazy danych obiektów topograficznych – Jerzy Zieliński; Co z „pięćdziesiątką” dla Polski? – Joanna Bac-Bronowicz; Uwarunkowania rozwoju fotogrametrii w Polsce – Ryszard Preuss; Stulecie pomiarów zmian położenia klifu lodowca Hansa (S-Spitsbergen) – Leszek Kolondra.

Pozostałe referaty i postery podzielone zostały na kilka grup tematycznych:

skanowanie radarowe i laserowe – pozyskiwanie i przetwarzanie danych; rozwój metod i technologii fotogrametrycznych; aspekty kartograficzne geoinformacji; przetwarzanie, analizowanie, interpretacja geodanych; wykorzystanie geoinformacji w ochronie środowiska, geologii, leśnictwie, rolnictwie i administracji; sieci neuronowe w przetwarzaniu obrazów; kształcenie w zakresie geoinformatyki.

Obrady odbywać się będą w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Jałowcowa Góra”.
Więcej informacji o sympozjum na stronie internetowej Zakładu Fotogrametrii i Informatyki Teledetekcyjnej AGH.

Krystian Pyka


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS