Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-09-11| Geodezja, Edukacja

26. raz w Łebie. Zmiany piasku w czasie

W jaki sposób uchwycić coś tak lekkiego i sypkiego, jak piasek? Zwłaszcza, gdy piętrzy się 30 metrów nad głową? To zadanie specjalne, a takie nie są straszne studentom z Koła Naukowego Geodetów „Dahlta”, którzy od 30 lat, niemalże w każde wakacje, wykonują pomiar największej atrakcji Słowińskiego Parku Narodowego – Wydmy Łąckiej.


26. raz w Łebie. Zmiany piasku w czasie

W tegorocznym 26. obozie naukowym wzięło udział 9 osób. Przez 6 dni mieliśmy okazję poszerzać swoją wiedzę, ciesząc oczy niezwykłym widokiem morza. Nowymi opiekunami obozu zostały dr Agnieszka Pęska -Siwik oraz dr Elżbieta Pastucha. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu w pomiarach wydmy mogliśmy wykorzystać najnowocześniejsze technologie. Wykonaliśmy pomiary tachimetrem oraz GPS RTN, a także – dzięki uprzejmości Jakuba Śledziowskiego z Akademii Latania oraz Andrzeja Podbielskiego z fromAir.TV – nalot dronem.

Cykliczne pomiary pozwalają nam śledzić zmiany kształtu i badać kierunki przemieszczania się wydmy. Zgromadziliśmy dane, które posłużą nam m.in. do wykonania modeli 3D oraz porównania ich z poprzednimi wynikami.



Sierpniowa edycja obozu różniła się od tych z lat ubiegłych, co jest zasługą nowych opiekunek. Dodatkową „atrakcją” była fotogrametryczna inwentaryzacja rakiety przeciwlotniczej Rheintochter „Córka Renu”, będącej w posiadaniu Muzeum Wyrzutni Rakiet w Łebie.



Tego typu obozy są doskonałą okazją do poszerzania wiedzy. Z olbrzymim zapałem nabieramy bezcennego doświadczenia, doskonale się przy tym bawiąc.
Tegoroczną wyprawę wspierali: prorektor ds. studenckich AGH prof. Anna Siwik, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH oraz Stowarzyszenie Naukowe im. Stanisława Staszica.

KNG Dahlta


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama