Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-08-24| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Map Engine przetworzy zdjęcia z drona w chmurze

Po przeprowadzeniu beta-testów firma DroneDeploy wprowadziła do swojej oferty usługę Map Engine, która w chmurze obliczeniowej przetwarza zdjęcia z bezzałogowców do postaci ortofotomapy i modeli 3D.


Map Engine przetworzy zdjęcia z drona w chmurze

W trakcie tych testów Map Engine z powodzeniem przetworzył 100 mln gigapikseli zdjęć i wygenerował 30 tys. opracowań w ciągu miesiąca dla 4 tys. klientów ze 180 krajów. Jak chwali się DroneDeploy, usługa ta wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie przetwarzania w chmurze i uczenia maszynowego, pozwalając użytkownikom zredukować koszty zakupu i utrzymywania infrastruktury informatycznej. – Połączyliśmy najnowsze osiągnięcia w dziedzinach cloud computing, computer vision i machine learning, by zbudować najlepszy fotogrametryczny ciąg technologiczny, który generuje dokładne produkty w rekordowo krótkim czasie – podkreśla prezes ds. technicznych DroneDeploy Nicholas Pilkington.

W porównaniu do wersji testowej najnowsze wydanie Map Engine oferuje 4 udoskonalenia:
• generuje mapy i modele o 30-50% szybciej, dzięki czemu projekt składający się z kilkuset zdjęć może zostać przetworzony w mniej niż godzinę;
• oferuje dedykowane funkcje zwiększające przydatność wynikowych danych na potrzeby konkretnych zastosowań, tj. rolnictwa, budownictwa i energetyki słonecznej;
• wsparcie dla dużych projektów, nawet do 10 tys. zdjęć (opcja na razie wersji beta);
• możliwość ładowania zdjęć bezpośrednio z poziomu urządzeń mobilnych (beta).

Jak zapowiada DronDeploy, kolejna edycja Map Engine zostanie wzbogacona o narzędzia wykorzystujące rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Zostanie ona zaprezentowana w październiku, podczas konferencji użytkowników oprogramowania tej firmy.

Zainteresowanych tematem wykorzystania bezzałogowców w celach geodezyjnych odsyłamy do naszego najnowszego niezbędnika „Drony dla geodety”. Prezentujemy w nim ofertę pomiarowych platform UAV oraz aplikacji do obróbki zdjęć, a także opisujemy najciekawsze projekty zrealizowane z wykorzystaniem tego typu technologii

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS