wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-10| GIS, Mapy

ImproveOSM: łatwiejsze poprawianie błędów na otwartej mapie

W internecie uruchomiono nową wersję narzędzia ImproveOSM, które automatycznie wskazuje miejsca, które w danych otwartego projektu OpenStreetMap mogą zawierać błędy.


ImproveOSM: łatwiejsze poprawianie błędów na otwartej mapie

Premiera nowego wydania ImproveOSM odbyła się przy okazji międzynarodowej konferencji State of Map (Mediolan, 28-30 lipca) poświęconej projektowi OSM. Narzędzie bazuje na śladach GPS wgrywanych do zasobów tej otwartej mapy. Na tej podstawie wskazuje miejsca, gdzie mogą znajdować się nienaniesione drogi lub zakazy skrętu bądź też ulice jednokierunkowe.

Korzystanie z ImproveOSM jest proste. Wystarczy zwiększyć skalę mapy do takiego stopnia, by kółko stało się sygnaturą, a następnie kliknąć w symbol – wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje dotyczące potencjalnego błędu, który każdy internauta może poprawić. Jeśli zaś użytkownik stwierdzi, że algorytm wszczął fałszywy alarm, również może to oznaczyć.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt