wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-10| Geodezja, Edukacja, Instytucje

IGiK oferuje stypendium naukowe dla doktoranta

Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie (Centrum Geodezji i Geodynamiki) ogłosił konkurs o stypendium naukowe dla doktoranta w projekcie badawczym NCN OPUS 14 pt. „Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych”. Aplikacje można składać do 25 września.


IGiK oferuje stypendium naukowe dla doktoranta
Głównym celem naukowym projektu jest określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie analizy zapisów fal powierzchniowych generowanych przez trzęsienia ziemi i zarejestrowanych przez grawimetry pływowe. W ramach projektu planowane jest wyznaczenie krzywych dyspersji fal powierzchniowych, z których metodami inwersyjnymi zostaną oszacowane rozkłady prędkości fal sejsmicznych z głębokością. Otrzymane wyniki zostaną zweryfikowane poprzez porównanie ich z wynikami analizy zapisów sejsmometrów zlokalizowanych w tych samych miejscach co grawimetry.

Wymagania:
• dyplom ukończenia studiów II stopnia w zakresie geodezji, geofizyki, fizyki lub dziedziny pokrewnej;
• podstawowa umiejętność programowania, np. w środowisku MATLAB, języku Python, Fortran, C/C++.

Zakres zadań doktoranta:
• zapoznanie się z zasadami działania i obsługą grawimetrów i sejsmometrów oraz z podstawami przetwarzania danych zarejestrowanych przez instrumenty;
• współtworzenie bazy danych zapisów trzęsień ziemi zarejestrowanych przez pary grawimetr-sejsmometr;
• wyznaczenie grupowych krzywych dyspersji fal powierzchniowych wygenerowanych przez trzęsienia ziemi i zarejestrowanych przez grawimetry i sejsmometry;
• modelowanie rozkładów prędkości fal sejsmicznych z głębokością w płaszczu Ziemi metodami inwersji liniowej.

Warunki zatrudnienia:
• okres finansowania: do 33 miesięcy, począwszy od 1 października 2018 r.;
• kwota stypendium: 2 tys. zł/miesiąc;
• stypendium może być przyznane osobie, która w chwili rozpoczęcia realizacji zadań badawczych w projekcie jest uczestnikiem studiów doktoranckich lub seminarium doktorskiego (regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN).

O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej z komisją konkursową kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 27 września br.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt