wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-09| Geodezja, Mapy, Prawo

Co się stanie z likwidowaną gminą Ostrowice?

Na tytułowe pytanie odpowiada rozporządzenie Rady Ministrów opublikowane wczoraj (8 sierpnia) w Dzienniku Ustaw.


Co się stanie z likwidowaną gminą Ostrowice?

Przypomnijmy, że położona w województwie zachodniopomorskim gmina Ostrowice zostanie zlikwidowana 1 stycznia 2019 r. Powodem tej decyzji jest jej ogromne zadłużenie samorządu. Przy rocznych dochodach na poziomie 10,7 mln zł pod koniec ubiegłego roku jej zadłużenie sięgnęło blisko 47 mln zł. W porównaniu do przychodów jest to więc najbardziej zadłużona gmina w kraju.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 7 sierpnia ws. zniesienia gminy Ostrowice oraz ustalenia granic gminy Drawsko Pomorskie i gminy Złocieniec (DzU poz. 1527) – jak wskazuje nazwa – określa, że terytorium likwidowanej gminy (liczące 150 km kw.) zostanie wchłonięte przez sąsiednie gminy Drawsko Pomorskie oraz Złocieniec. Do tej pierwszej trafią obręby ewidencyjne: Borne, Dołgie, Donatowo, Grzybno, Jelenino, Ostrowice i Przytoń o łącznej powierzchni 6558,36 ha. Gmina Złocieniec wzbogaci się natomiast o obręby: Chlebowo, Cieminko, Gronowo, Nowe Worowo, Płocie, Siecino, Smołdzięcino, Szczycienko i Śmidzięcino o łącznej powierzchni 8500,04 ha.

Wspomniane powyżej zmiany na mapie Polski wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt