wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-09| Geodezja, Mapy, Prawo

Co się stanie z likwidowaną gminą Ostrowice?

Na tytułowe pytanie odpowiada rozporządzenie Rady Ministrów opublikowane wczoraj (8 sierpnia) w Dzienniku Ustaw.


Co się stanie z likwidowaną gminą Ostrowice?

Przypomnijmy, że położona w województwie zachodniopomorskim gmina Ostrowice zostanie zlikwidowana 1 stycznia 2019 r. Powodem tej decyzji jest jej ogromne zadłużenie samorządu. Przy rocznych dochodach na poziomie 10,7 mln zł pod koniec ubiegłego roku jej zadłużenie sięgnęło blisko 47 mln zł. W porównaniu do przychodów jest to więc najbardziej zadłużona gmina w kraju.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 7 sierpnia ws. zniesienia gminy Ostrowice oraz ustalenia granic gminy Drawsko Pomorskie i gminy Złocieniec (DzU poz. 1527) – jak wskazuje nazwa – określa, że terytorium likwidowanej gminy (liczące 150 km kw.) zostanie wchłonięte przez sąsiednie gminy Drawsko Pomorskie oraz Złocieniec. Do tej pierwszej trafią obręby ewidencyjne: Borne, Dołgie, Donatowo, Grzybno, Jelenino, Ostrowice i Przytoń o łącznej powierzchni 6558,36 ha. Gmina Złocieniec wzbogaci się natomiast o obręby: Chlebowo, Cieminko, Gronowo, Nowe Worowo, Płocie, Siecino, Smołdzięcino, Szczycienko i Śmidzięcino o łącznej powierzchni 8500,04 ha.

Wspomniane powyżej zmiany na mapie Polski wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt