Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-08-07| Geodezja, Prawo, Instytucje

Gorzów Wlkp.: oferta pracy na stanowisku inspektora

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje kandydatów na stanowisko inspektora wojewódzkiego do spraw administracji architektoniczno-budowlanej w Wydziale Infrastruktury. Aplikacje można składać do 14 sierpnia.

Zakres zadań na tym stanowisku obejmuje:
• prowadzenie postępowań i rozpatrywanie spraw związanych z budową inwestycji oraz jej oddziaływaniem na środowisko oraz przygotowywanie projektów decyzji o pozwoleniu na budowę,
• rozpatrywanie wniosków i przygotowywanie postanowień wyrażających zgodę na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych w trybie ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i ustawy z 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym,
• prowadzenie ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko w ramach postępowań pierwszoinstancyjnych w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
• przekazywanie do organu wyższego stopnia odwołania od decyzji i zażalenia na postanowienia wojewody wydane w I instancji,
• rozpatrywanie skarg na działalność związaną z realizacją zadań organu pierwszej instancji,
• współpracę z organami nadzoru budowlanego, w tym uczestnictwo w czynnościach inspekcyjnych i kontrolnych na wezwanie organów nadzoru budowlanego oraz przekazywanie organom nadzoru budowlanego kopii decyzji, postanowień i zgłoszeń wynikających z ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.

Wymagania od kandydatów (niezbędne) to m.in.:
• wykształcenie wyższe,
• znajomość przepisów prawa, w tym m.in. ustaw: o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych, o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, o księgach wieczystych i hipotece, Kodeks postępowania administracyjnego, Kodeks cywilny,
• znajomość ustawy o służbie cywilnej oraz zasad służby cywilnej i etyki korpusu służby cywilnej,
• znajomość obsługi pakietu biurowego MS Office w zakresie: edytora tekstów MS Word, arkusza kalkulacyjnego MS Excel, tworzenia prezentacji multimedialnych MS Power Point, obsługi poczty elektronicznej.

Wymagania dodatkowe:
• wykształcenie wyższe na jednym z kierunków: budownictwo, prawo, geodezja, administracja lub gospodarka przestrzenna,
• doświadczenie zawodowe w jednym z obszarów: budownictwo, prawo, geodezja, administracja lub gospodarka przestrzenna,
• znajomość przepisów ustaw: Prawo budowlane; o drogach publicznych; o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym; o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji; o szczególnych rozwiązaniach zawiązanych z usuwaniem skutków powodzi; Prawo wodne; Prawo ochrony środowiska; o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko; o ochronie przyrody; o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami; o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; o gospodarce nieruchomościami; Prawo geodezyjne i kartograficzne; o własności lokali, o ochronie informacji niejawnych, o odpowiedzialności majątkowej.

Źródło: LUW w Gorzowie Wlkp.