Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-17| GNSS, Geodezja, Mapy, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software

Monitoring GPS Leiki we Włoszech


Przetarg na system monitoringu zboczy w miejscowości Ancona we Włoszech wygrała firma Leica Geosystems.
W grudniu 1982 roku we włoskim mieście Ancona osunęło się zbocze, powodując duże straty. Niedawno postanowiono w tym rejonie uruchomić System Wczesnego Ostrzegania, aby nie powtórzyła się tamta sytuacja.

Przetarg wygrany przez Leicę obejmuje dostarczenie i instalację systemu (hardware’u i software’u) do geodezyjnego ciągłego monitoringu tego rejonu. Leica Geosystems dostarczy stacje referencyjne GRX1200 Pro GPS, stacje monitorujące GX1210, zautomatyzowane instrumenty total station TCA2003. Urządzenia te będą kontrolowane przez oprogramowanie Leica GeoMoS oraz oprogramowanie dla stacji referencyjnych: Leica GPS Spider. Dane rejestrowane przez instrumenty będą zbierane, analizowane i przekazywane do lokalnych władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS