Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-07-23| Geodezja, Instytucje

Stan łódzkiego PZGiK w atlasie

Z inicjatywy łódzkiego WINGiK-a na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego udostępniono Atlas danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Stan łódzkiego PZGiK w atlasie

Zawiera on dane dotyczące baz danych: EGiB, GESUT, BDOT500 i BDOT10k oraz stanu zaawansowania prac nad doprowadzeniem tych danych do zgodności z obowiązującymi przepisami. W atlasie zamieszczono kilkadziesiąt map, z których dowiemy się m.in., jaki jest stan osnowy geodezyjnej w poszczególnych powiatach, w jakiej formie prowadzona jest mapa zasadnicza, gdzie założono już inicjalne bazy GESUT, jaka jest dokładność punktów granicznych oraz jaki jest stan modernizacji EGiB.

Przedstawiono również podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania ośrodków dokumentacji geodezyjnej, np. liczbę osób wykonujących w nich zadania z zakresu geodezji i kartografii (w tym posiadających uprawnienia zawodowe), a także wpływy powiatów z tytułu udostępniania PZGiK. Znajdziemy tu także informacje dotyczące obsługi geodetów, choćby średnie terminy przygotowania materiałów czy weryfikacji prac. Atlas prezentuje ponadto najczęściej zgłaszane prace geodezyjne.

Dane prezentowane w tym opracowaniu odnoszą się do roku 2017 bądź stanu na 31 grudnia ubiegłego roku i można je porównywać z danymi za rok poprzedni.

Atlas danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Jak wyjaśnia łódzki WINGiK, atlas będzie aktualizowany raz w roku i ma posłużyć do:
• analizy postępu prac przy zakładaniu i aktualizacji baz danych,
• rozwiązywanie problemów powiatów podczas realizacji swoich zadań z zakresu GiK,
• oceny wielkości środków finansowych potrzebnych na GiK.

Do Atlasu można przejść z głównej strony internetowej ŁUW (menu po prawej stronie)

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama