|2018-07-23|
Geodezja, Instytucje
Stan łódzkiego PZGiK w atlasie
Z inicjatywy łódzkiego WINGiK-a na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego udostępniono Atlas danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Zawiera on dane dotyczące baz danych: EGiB, GESUT, BDOT500 i BDOT10k oraz stanu zaawansowania prac nad doprowadzeniem tych danych do zgodności z obowiązującymi przepisami. W atlasie zamieszczono kilkadziesiąt map, z których dowiemy się m.in., jaki jest stan osnowy geodezyjnej w poszczególnych powiatach, w jakiej formie prowadzona jest mapa zasadnicza, gdzie założono już inicjalne bazy GESUT, jaka jest dokładność punktów granicznych oraz jaki jest stan modernizacji EGiB.
Przedstawiono również podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania ośrodków dokumentacji geodezyjnej, np. liczbę osób wykonujących w nich zadania z zakresu geodezji i kartografii (w tym posiadających uprawnienia zawodowe), a także wpływy powiatów z tytułu udostępniania PZGiK. Znajdziemy tu także informacje dotyczące obsługi geodetów, choćby średnie terminy przygotowania materiałów czy weryfikacji prac. Atlas prezentuje ponadto najczęściej zgłaszane prace geodezyjne.
Dane prezentowane w tym opracowaniu odnoszą się do roku 2017 bądź stanu na 31 grudnia ubiegłego roku i można je porównywać z danymi za rok poprzedni.
Jak wyjaśnia łódzki WINGiK, atlas będzie aktualizowany raz w roku i ma posłużyć do: • analizy postępu prac przy zakładaniu i aktualizacji baz danych, • rozwiązywanie problemów powiatów podczas realizacji swoich zadań z zakresu GiK, • oceny wielkości środków finansowych potrzebnych na GiK.
Do Atlasu można przejść z głównej strony internetowej ŁUW (menu po prawej stronie)
JK
|