Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-07-23| Geodezja, GIS, Software

Pomiary hybrydowe w SurvCE 6.0

Popularne oprogramowanie polowe SurvCE dla tachimetrów i odbiorników GNSS dostępne jest już w wersji 6.0. Nowością jest m.in. dodatkowo płatny moduł Hybrid+.


Pomiary hybrydowe w SurvCE 6.0

Umożliwia on pomiar hybrydowy, czyli wykorzystujący jednocześnie wskazania tachimetru oraz odbiornika GNSS. Moduł oferuje takie funkcje, jak:
• Follow Me – śledzenie tyczki z pryzmatem na podstawie wskazań zamontowanego na niej odbiornika satelitarnego;
• Smart Lock – oprogramowanie wykrywa, gdy użytkownik zwalnia, by wykonać pomiar; wówczas tachimetr automatycznie celuje na pryzmat, by przyspieszyć wykonanie pomiaru;
• Smart Staking – tryb tyczenia, w którym na wstępnym etapie nie jest konieczne optyczne śledzenie tyczki; bardziej dokładny pomiar tachimetryczny rozpoczyna się dopiero w końcowym etapie;
• Cross Check – oprogramowanie porównuje wskazania tachimetru i odbiornika GNSS, wychwytując ewentualne błędy w pomiarze satelitarnym;
• Hybrid-Resection – wyznaczanie współrzędnych stanowiska tachimetru z wykorzystaniem wskazań odbiornika GNSS.

Nowości w oprogramowaniu SurvCE 6.0 jest znacznie więcej. Aplikację wzbogacono m.in. o:
• obsługę usług sieciowych WMS, WMTS, TMS, ArcGIS REST, OpenStreetMap czy Mapy Google;
• obsługę plików PRJ definiujących układy współrzędnych;
• narzędzie GIS Inspector usprawniające odczytywanie i edycję danych atrybutowych z mapy;
• funkcję Surface Inspector ułatwiającą porównywanie faktycznych rzędnych terenu z projektem.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie producenta SurvCE – firmy Carlsson Software. Powyższe nowości dostępne są również w aplikacji SurvPC przystosowanej do tabletów i laptopów.


JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama