wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-07-12| Geodezja

Posłanka interweniuje ws. niegospodarności GUGiK

Barbara Chrobak, posłanka Kukiz’15, złożyła do prokuratury „zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa w związku z gospodarowaniem środkami budżetowymi oraz funduszami unijnymi przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii”.


Posłanka interweniuje ws. niegospodarności GUGiK

O sprawie pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów: „Nie tak dawno informowaliśmy o wysłanej do Pani Poseł Barbary Chrobak z Kukiz’15 prośbie o interpelację [ws. środków budżetowych i funduszy unijnych wydawanych przez GUGiK– red.]. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Pani Poseł zdecydowała się jednak na zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa”.

W dokumencie skierowanym do Prokuratury Generalnej czytamy: „Z ogólnie dostępnych informacji ukazujących się w branżowych portalach internetowych, jak również z wypowiedzi podsekretarza stanu w MIiB, wiceministra Tomasza Żuchowskiego w lipcu 2017 r., na jeden tylko projekt – Zintegrowany System Informacji i Nieruchomościach (ZSIN), wydano 370 000 000 zł. Jak stwierdził wówczas Wiceminister, system, choć logiczny w założeniu, został tak źle zorganizowany, że nie opłaca się go dalej kontynuować”.

„Zgłaszający się do mnie wyborcy reprezentujący środowisko geodezyjne podnoszą, że wydawanie ogromnych środków finansowych w opisywany sposób świadczy o nieprawidłowym gospodarowaniu funduszami unijnymi, a wręcz ich marnotrawieniu. Mając na uwadze powyższe, proszę o zbadanie okoliczności tej sprawy i przeprowadzenie postępowania karnego” – pisze posłanka.

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Robic swoje tez trzeba miec za co Prosxe jeszcze dolozyc do prokuratury brak finansowania zadan rzadowych w zakresie geodezji i kartografii. I brak koordynacji i nadzory projektow przez instytucje zarządzające. Te gugikowe tez przeciez ktos zatwierdzal i monitoruje....

~ Projekty finansowane ze środków unijnych, raczej nie spodziewajcie rezultatów poszukiwań niegospodarności

??? Jaka płytka z czym ta płytka?

jeśli gdzieś w gabinetach ustalą, że winę za tą niegospodarność da się zrzucić na poprzednią władze, to kto wie - może nawet w wiadomościach będzie oburzona prowadząca wymieniać nazwy tych niesławnych projektów? Ale jeśli nie, to sprawa będzie trwałą dłużej niż żyje najstarszy spadkobierca! A, że to sprawa do prokuratury o niegospodarność, to aż się prosi...dziw bierze, że jeszcze nikt się do tego nie przyczepił.

. u marszałka. Działa gdzieś, poza płytka CD?

ale który ten w codgik, czy ten u marszałka mazowieckiego?

. ciekawe kiedy ktoś zapyta o system PZGiK?

Tylko ZSIN ??? Na stronie GUKiK'u jest cała lista. W opisie większości "programów" brak informacji o kosztach, ale n/p taka "Akcja Geoinformacja ? koszt 1 228 733,- PLN, albo CAPAP - koszt 189 614 022,- PLN a te inne teryty i reszta? I pytanie: Które CÓDO działa ?? :)

do ~ Żyjmy dalej marzeniami o organach ścigania...

prokuratorzy to zazwyczaj ludzie obeznani ze swoją pracą. Nie trzeba im podpowiadać. Zapewne za chwilę krótszą lub dłuższa ktoś zabezpieczy potencjalny materiał dowodowy w GUGiK.

czyli kto winny? Winny Żuchowski bo wiedział, a nic nie zrobił? Winni poprzedni koordynatorzy ZSIN? Czy winni twórcy systemu technicznego i prawnego tj prezesi Bujakowski i Jarząbek wraz z Radzio? Czy może winna Pani Kierznowska, która przyszła i przetrwała bez działań? Czy może w końcu winny Pan Izdebski, który jeszcze nic nie zdążył zrobić, ale pro forma niech też będzie winny? Kogo winić? Podpowiedzcie prokuratorowi tutaj w komentarzach, bo w życiu nic nie znajdą, tak jak do tej pory nic u nikogo nie znaleźli.

ale , kto by się tam przejmował. ważne, że ZSIN zaistniał w świadomości. ważne, że pieniądze wydano. ja na miejscu p. poseł bym napisał do prokuratury doniesienie na wszystkich, którzy każą budować bazy danych za setki milionów, miliardy, ale bez żadnej weryfikacji wsadu do tych baz. tworzymy w polsce fikcję geodezyjną, ale za to piękne systemy gis. ale w takim razie zmieńmy nazwę gugik na głowny urząd gis i kartografii - wtedy wszystko się będzie zgadzało. a prezesa nazwijmy, głownym inżynierem geoprzestrzennym, a nie ggk.

. może i napuścili ale słowa ministra "system, choć logiczny w założeniu, został tak źle zorganizowany, że nie opłaca się go dalej kontynuować" chyba cos znaczą, to przecież 370 baniek. I to jest clou problemu.

Pismo to pismo. Trzeba nadać bieg. 170 mln to potencjalna szkoda wielkich rozmiarów. Prokuratura raczej tego nie zignoruje.

eh napuścili kobiecinę, 3 zdań konkretnych nie napisała, ale prokuratura ma coś znaleźć. Też bym chętnych znalazł tego co zrobiono ze ZSINem, ale to nie tak. Gdzie są główny autorzy, jak pan mazowiecki, pan fil itd? Kasa poszła a oni się nawet nic nie nauczyli.

15 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt