wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-07-11| Geodezja, GIS, Mapy

Nowa usługa w Geoportalu

W krajowym Geoportalu dostępna jest nowa usługa prezentująca dane dotyczące polskich wód.


Nowa usługa w Geoportalu
Wśród dostępnych 11 warstw znajdują się między innymi:
• główne rzeki,
• główne jeziora,
• obszary dorzeczy,
• regiony wodne,
• ekoregiony.

Dzięki nowej usłudze użytkownicy zyskują dostęp do zasobów gromadzonych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Usługa sieciowa WMS dostępna jest pod adresem http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/wodypolskie i możliwa jest do wykorzystania w dowolnym portalu mapowym czy innym oprogramowaniu posiadającym funkcjonalność klienta WMS.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
osoby do kontaktu zmieniają się jak w kalejdoskopie w tej usłudze. Tylko wiecie, interoperacyjność polega też na tym że jak masz w usłudze jakąś organizację to taką samą organizację powinieneś umieścić w metadanych do usługi. No nie ? Na razie widzę Wody Polskie vs GUGiK. Czy moglibyście się zdecydować czyje to dane ?

co do dawania getcapabilities i serwisu to zobacz na przykład że wystarczy dać link do początkowego punktu wejścia usługi żeby nie kombinować jaki to typ usługi i budować po stronie systemu korzystającego dodatkowych zmiennych. Systemy zawsze obsługują linka z getcapabilities albo informują o potrzebie ścięcia zmiennych. Przynajmniej te które znam. A w xml masz kontakt zazwyczaj więc astalavista sobie zadzwoni i się dowie.

Widzisz jak coś się nazywa WMS to specyfikacja nie jest raczej polska. Skoro używasz WMS to zachowujesz to co napisali w specyfikacji. Zgodność ze specyfikacją w przypadku komunikacji za pomocą xml jest obowiązkiem. Jak inaczej producent oprogramowania ma zgadnąć o co ci chodzi skoro xml może być praktycznie dowolny ?

czy wszystko co amerykańskie albo zachodnie jest zawsze wzorem do naśladowania?

Na wiele rzeczy jeszcze nie wpadliście. Taki standard w Europie, że wywołuje się w usłudze Getcapabilities i service jak się podaje linka. Sama usługa powinna zwrócić w przypadku błędu xml z exception. Tako rzecze specyfikacja.

dzięki za cynk nie wpadliśmy na to, że ktoś adres usługi WMS będzie otwierał w przeglądarce i chciał widzieć stronę www, ale nawet dla tych z Państwa już są czynione starania, żeby byli zadowoleni.

no cóż proxy przykrywające adres wysiadło. ABI niestety ci nie odpowie. Dzisiaj chyba jest nieco bardziej zajęty niż zwykle. I ma nieco mniej żartobliwy nastrój niż wczoraj. Nieprawdaż ?

To ciekawe, link prowadzi do pustej strony z następującym komunikatem: "No query information to decode. QUERY_STRING is set, but empty."

Dajcie panu Waldemarowi on się tak ładnie cieszy na zdjęciach z takich rzeczy. I bedzie kolejny news na stronę.

no to może chociaż jakiś medal za zasługi dla geodezji i kartografii być przyjął? Skromność ważna rzecz, ale warto dać się docenić.

jasne czym byłyby porady bez inicjatywy

Oho, pojawił się adres usługi i na geoforum i na GUGiK. Brawo. Jeszcze tylko zgłoszenie do ewidencji zbiorów i usług, wytworzenie metadanych dla geoportalu i prawie będziemy w domu. Wystarczająco profesjonalne porady ?

Dziękuje nie tańczę. Ktoś wam wmówił że praca w GUGiK to jakaś frajda i wszyscy się do niej garną ? Kłamał.

dzięki zaraz biegnę do DG polecić, żeby headhunterzy cię wyszukali na goldenline i zatrudnili u nas, bo brakuje mi tu takich fachmanów.

pewnie dlatego że zazwyczaj serwery są w serwerowni i trochę zimno byłoby Ci tam siedzieć. Musisz wstać ze stołeczka i się dowiedzieć u informatyków gdzie są.

do dziękuję to bardzo ciekawe i pożyteczne informacje. A jak to się ma do otwarcia ofert? Bo ja tych serwerów u siebie nie widzę?

jeszcze lepiej dlaczego usługa wms z domeny gugik.gov.pl odwołuje się do serwerów ovh. Właśnie rozstrzygany jest przetarg na 15 mln zł na utrzymanie infrastruktury informatycznej GUGiK a usługi serwowane są z OVH ? Co na to ABI Gugik ?

To nie jest usługa wms to jest produkt usługopodobny. Usługa WMS obsługuje np. exception a nie wypisuje mi jakieś powiastki tekstowo. Kto wystawia usługę i czy ma jakieś ograniczenia - nie ma takiej informacji. Dlaczego usługa bazuje na serwerach epodgik.pl. Rozumiem że Wody Polskie lub GUGiK podpisały z Geo-Systemem umowę na prowadzenie takiej usługi ?

adres Warstwa bazuje na uruchomionej usłudze sieciowej WMS dostępnej pod adresem: http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/wodypolskie

Jaki jest adres WMS tej usługi ?

20 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt