Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-06-27| GNSS, Imprezy

Dowiedz się więcej o Galileo Masters

Do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia do Europejskiego Konkursu Nawigacji Satelitarnej (ESNC, zwanego również Galileo Masters) – największego konkursu wspierającego komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej. Pula nagród wynosi ponad 1,3 milion euro, a zgłaszający projekt mają szansę na zdobycie nagród w ponad 20 kategoriach.


Dowiedz się więcej o Galileo Masters

Na stronie internetowej esnc.com.pl zostały ogłoszone miejsca kolejnych spotkań informacyjnych konkursu. Jeszcze przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń odbędzie się kilka spotkań na terenie całego kraju. Dla osób, które nie mogą pojawić się osobiście, zostały zaplanowane 3 sesje webinarów, czyli spotkań on-line. W ich trakcie zostaną przekazane informacje o konkursie, jego zasadach i przebiegu. Wyjaśnione będą również podstawy działania systemów nawigacyjnych oraz przedstawione przykładowe aplikacje konkursowe.

Terminy webinarów on-line:
• 9 lipca godzina 18:00
• 21 lipca godzina 14:00
• 28 lipca godzina 18:00

Terminy spotkań informacyjnych:
• 2 lipca, godzina 16:45 – Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, Sala T1, ulica Nowowiejska 21/25, Warszawa
• 16 lipca, godzina 18:00 – Krakowski Park Technologiczny, Podole 60, Kraków

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu będą prezentowane na stronie http://esnc.com.pl/spotkania-informacyjne, a także na fanpage’u konkursu na Facebooku.

Zasady konkursu

Do ESNC zgłosić można pomysł na aplikację, urządzenie bądź technologię wykorzystującą nawigację satelitarną. Konkurs odbywa się na poziomie regionalnym oraz międzynarodowym. Laureaci edycji regionalnych pojadą na międzynarodową Galę Finałową w Marsylii, która odbędzie się w grudniu br. Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 31 lipca za pomocą formularza na stronie www.esnc.eu

Do konkursu przesyłać można pomysły na wykorzystanie technologii nawigacji satelitarnej (GNSS) w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy życia codziennego. Może to być innowacyjna usługa, produkt lub pomysł na badania naukowe. Zgłaszać mogą się indywidualni pomysłodawcy lub zespoły, organizacje, firmy czy instytucje.

Nagrody dla laureatów

Uczestnicy konkursu mają kilka możliwości zdobycia atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną dla najlepszego pomysłu jest 20 tys. euro. Ponadto pomysłodawcy mogą zgłosić się po jedną z siedmiu Nagród Specjalnych oferowanych przez największe europejskie podmioty związane z sektorem kosmicznym. Poszukują one innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do ich konkretnych potrzeb w różnych dziedzinach związanych z nawigacją satelitarną. W wielu przypadkach proponowana jest realizacja nagrodzonego pomysłu przez zwycięzcę i partnera, nagrody pieniężne (do 10 tys. euro), a także bezpłatny dostęp do infrastruktury, bazy ekspertów czy potencjalnych odbiorców rozwiązania.

W 2018 roku wyzwania specjalne zostały utworzone m.in przez: Europejską Agencję ds. GNSS (GSA), Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) czy Niemiecką Agencję Kosmiczną (DLR).

Laureaci polskiej edycji mogą liczyć nie tylko na zwrot kosztów podróży i zakwaterowania podczas Międzynarodowej Gali Finałowej w Marsylii, ale również na wsparcie techniczne, biznesowe i przestrzeń biurową w dalszej pracy nad pomysłem. Lista nagród stale się poszerza, najbardziej aktualne informacje znajdują się na stronie www.esnc.com.pl

Wsparcie projektów zagranicznych

Zagraniczni uczestnicy konkursu ESNC będą mogli liczyć na wsparcie przy aplikacji do programu akceleracyjnego Space3ac Enterprize, który wspiera projekty wykorzystujące techniki satelitarne. Jest to niezwykła okazja dla ludzi, którzy potrafią przekuć znajomość technologii w praktyczne rozwiązania.

Poland Prize będzie wspierać zagraniczne start-upy już na etapie podjęcia decyzji o przyjeździe i prowadzeniu biznesu w Polsce, a następnie w osiedleniu się oraz rozpoczęciu działalności gospodarczej w naszym kraju. Dla tych projektów otwarta zostanie tzw. dedykowana ścieżka wizowa. Ponadto powołany zostanie konsjerż, który będzie wspierał cudzoziemców w codziennych wyzwaniach – zarówno tych związanych z przeniesieniem do nowego kraju, jak i tych dotyczących założenia działalności gospodarczej. Oprócz wsparcia merytorycznego start-upy będą mogły liczyć na grant w wysokości do 200 tys. zł. Dodatkową korzyścią będzie również możliwość nawiązania relacji biznesowych z partnerami inwestycyjnymi lub branżowymi.

Partnerzy ESNC

Międzynarodową edycję ESNC 2018 wspiera m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Europejska Agencja ds. GNSS (GSA) i Komisja Europejska. Organizatorem polskiej edycji konkursu jest gdańska spółka Blue Dot Solutions z partnerami w postaci funduszu Black Pearls VC, Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Fundacji Gdańsk Global. ESNC 2018 zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Kosmiczną oraz marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Źródło: Blue Dot Solutions


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS