Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-09-10| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Ludzie, Instytucje

Indyjski regionalny satelitarny system nawigacyjny


Podczas posiedzenia Międzynarodowego Komitetu ds. GNSS w Bangalore (7 września br.) szef indyjskiej Agencji Kosmicznej G. Madhavan Nair podał szczegółowe informacje na temat projektu budowy indyjskiego regionalnego systemu nawigacji satelitarnej.

W maju 2006 r. Departament ds. Przestrzeni Kosmicznej indyjskiego Ministerstwa Nauki i Technologii uzyskał aprobatę rządu dla tego projektu, a pierwsze informacje pojawiły się w lecie ubiegłego roku. Indyjski system nawigacyjny będzie się składał z 7 satelitów: 3 znajdą się na orbicie geostacjonarnej, a 4 - na orbicie geosynchronicznej, nachylonej do płaszczyzny równika pod kątem 29o. Wszystkie aparaty będą miały ciągłą łączność radiową z naziemnymi stacjami kontrolnymi rozlokowanymi na terenie Indii.

Satelity zbudowane zostaną na bazie meteorologicznych aparatów Kalpana-1, ich masa wyniesie 1330 kg, a energię będą dostarczać baterie słoneczne o mocy 1400 watów. Na pokładzie znajdą się m.in.: dwa 40-watowe zasilacze, moduł zarządzania zegarem i jednostka sterująca, generator częstotliwości i modulator, generator sygnału, zegar atomowy, procesor nawigacyjny.
Satelity będą nadawały sygnał nawigacyjny na falach S, z uwagi na przepełnienie zakresu L (dwa pasma 20 MHz z przerwą 350 MHz). Szybkość przesyłu danych wyniesie 50 bitów/s, w opcji super-frame 1500 bitów wraz z modelami jono- i troposfery oraz poprawkami zegara. Struktura sygnału będzie uwzględniać standard CDMA. Start pierwszego satelity zaplanowano na 2010 rok, system ma rozpocząć pracę dwa lata później.

Źródło: GPSWorld


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS