wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-06-14| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Leica RTC360 zarejestruje skan w terenie

Podczas międzynarodowej konferencji HxGN LIVE 2018 Leica Geosystems zaprezentowała nowy naziemny skaner laserowy RTC360. Instrument wyróżnia m.in. funkcja rejestrowania chmur punktów jeszcze w terenie.


Leica RTC360 zarejestruje skan w terenie

Jest to możliwie dzięki systemowi VIS (Visual Inertial System), który rejestruje ruchy skanera pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Rozwiązania to sprawia, że pozyskane chmury punktów mogą być przeglądane jeszcze w terenie przy użyciu specjalnej mobilnej aplikacji. Pozwala to np. wstępnie ocenić jakość zebranych danych oraz upewnić się, że zeskanowaliśmy wszystkie niezbędne obiekty. Przy użyciu mobilnej aplikacji możliwie jest także nanoszenie na chmurę punktów adnotacji oraz wyświetlanie ich w trybie rzeczywistości rozszerzonej.

W przypadku RTC360 producent zwraca uwagę także na wysoki stopień intuicyjności obsługi skanera. Pomiar wyzwalany jest przy użyciu jednego przycisku, a wykonanie pojedynczego skanu wraz z pozyskaniem zdjęć High Dynamic Range (HDR) trwa zaledwie dwie minuty. W tym czasie urządzenie mierzy nawet do 2 mln pkt/s,

– Skaner RTC360 projektowaliśmy z myślą o maksymalizacji produktywności: dla specjalistów od budownictwa, operatorów fabryk, służb porządkowych i innych, którzy muszą realizować złożone projekty w krótkich ramach czasowych. Urządzenie zapewnia lepszy cyfrowy obraz rzeczywistości niezbędny do szybszego podejmowania decyzji – mówi prezes zarządu Hexagonu Ola Rollen.


Zestawienie naziemnych skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2017 r.) publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
2mm, 130m ~rozmarzony 2mm dokladnosci na 10m 130m zasiegu

Wyznaczanie trendów no i proszę, niedawno narzekałem, że BLK360, choć fajne, to jest za delikatne na nasz klimat i chyba dostałem odpowiedź. Bo co prawda jeszcze nie widzę parametrów, ale wygląd sugeruje, że to coś pomiędzy BLK a serią P... Ciekawe, czy jak P... ma możliwość dodatkowo orientacji jak zwykły tachimetr w oparciu o wcięcia albo nawiązanie na punkt znany ze stanowiska. Faktycznie, ciekawe, jak z ceną i szczegółami. Pewnie też pomiędzy BKLK a P... A co do oprogramowania: to sprzęt dla inżynierów i architektów, którzy już takie oprogramowanie zwykle posiadają, zwykle na licencji czasowej. Podobnie mają tablety (znacznie tańsze, niż najtańszy kontroler markowej stajni). Teraz po prostu łatwiej obejdą się bez nas.

Studenci ich nienawidzą, odkryli jeden prosty sposób na łączenie stanowisk skanera w trakcie skanowania.

Cena Tylko cena pewnie powyżej 300 tys. - też prosto z chmur, i jeszcze trzeba kupić dodatkowo oprogramowanie do obróbki danych :(

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt