wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-06-14| Teledetekcja, Instytucje

PAK bada potrzeby administracji w zakresie wykorzystania danych satelitarnych

Polska Agencja Kosmiczna opublikowała ankietę skierowaną do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i administracji rządowej, którzy potencjalnie mogą być adresatami szkoleń dotyczących zastosowania danych satelitarnych w realizacji zadań administracji.


PAK bada potrzeby administracji w zakresie wykorzystania danych satelitarnych <br />
Zatoka Gdańska okiem Sentinela-2
Zatoka Gdańska okiem Sentinela-2
Pytania ankietowe dotyczą m.in.: źródeł zobrazowań, programów i produktów, z jakich korzystają urzędnicy, sięgając po dane satelitarne, zadań, w realizacji których je wykorzystują, rozdzielczości danych najbardziej pożądanej do skutecznej realizacji zadań, ograniczeń w zakresie stosowania danych satelitarnych oraz obszaru tematycznego, który powinien być uwzględniony w programie szkoleń. Żeby wypełnić ankietę, trzeba jednak najpierw utworzyć konto na stronie PAK i zalogować się.

Celem badania jest określenie kompetencji i potrzeb jednostek administracji publicznej związanych z wykorzystaniem danych satelitarnych w pracy urzędów. Jego wyniki posłużą PAK do stworzenia programu edukacyjno-szkoleniowego dla pracowników administracji w zakresie stosowania zobrazowań i usług opartych na danych satelitarnych.

Przykładowe pytania z ankiety:


Dane pozyskane w ramach ankiety zostaną wykorzystane w pracach PAK związanych z opracowaniem programu edukacyjno-szkoleniowego dla administracji. Celem programu jest poszerzenie wiedzy urzędników i ich kompetencji związanych z narzędziami służącymi doborowi i wykorzystaniu danych satelitarnych w codziennej pracy oraz budowanie świadomości korzyści płynących z zastosowania tych danych w procesach decyzyjnych.

PAK jest odpowiedzialna za opracowanie programu edukacyjno-szkoleniowego jako partner projektu „System operacyjnego gromadzenia udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku – Sat4Envi” współfinasowanego z PO Polska Cyfrowa. Projekt jest realizowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i Akademickim Centrum Komputerowym CYFRONET AGH.

Źródło: PAK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt