wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-06-13| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

NSA i WSA: organ I instancji nie jest stroną postępowania

Pomorski WINGiK zwraca uwagę na niedawny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący wniesienia przez prezydenta miasta skargi w sprawie, w której wcześniej wydał on postanowienie jako organ I instancji.


NSA i WSA: organ I instancji nie jest stroną postępowania

Chodzi o wyrok I OSK 1326/18 z 9 maja br. Uzasadnienie tego postanowienia nie jest jeszcze dostępne w internecie. Jak jednak streszcza to rozstrzygnięcie pomorski WINGiK, NSA odrzucił skargę kasacyjną na postanowienie WSA w Gdańsku z 30 stycznia 2018 r. (sygn. III SA/Gd 1027/17), w którym odrzucono skargę na postanowienie WINGiK-a w przedmiocie odmowy wydania wpisu z rejestru gruntów, kartoteki budynków oraz wyrysu z mapy ewidencyjnej. Zarówno WSA, jak i NSA uznały, że prezydent miasta będący organem wykonawczym i reprezentującym gminę – miasto na prawach powiatu nie może wnieść skargi w sprawie, w której jego organ wydał postanowienie w postępowaniu jako organ I instancji.

Jak napisano w uzasadnieniu wyroku WSA, „nie jest więc dopuszczalna sytuacja, aby prezydent miasta (który w niniejszej sprawie reprezentuje skarżącą Gminę) w tej samej sprawie raz występował jako organ wydający decyzję merytoryczną, a innym razem jako podmiot kwestionujący rozstrzygnięcie organu odwoławczego”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt