wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bielsko-Biała w OSM
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-06-13| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

NSA i WSA: organ I instancji nie jest stroną postępowania

Pomorski WINGiK zwraca uwagę na niedawny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący wniesienia przez prezydenta miasta skargi w sprawie, w której wcześniej wydał on postanowienie jako organ I instancji.


NSA i WSA: organ I instancji nie jest stroną postępowania

Chodzi o wyrok I OSK 1326/18 z 9 maja br. Uzasadnienie tego postanowienia nie jest jeszcze dostępne w internecie. Jak jednak streszcza to rozstrzygnięcie pomorski WINGiK, NSA odrzucił skargę kasacyjną na postanowienie WSA w Gdańsku z 30 stycznia 2018 r. (sygn. III SA/Gd 1027/17), w którym odrzucono skargę na postanowienie WINGiK-a w przedmiocie odmowy wydania wpisu z rejestru gruntów, kartoteki budynków oraz wyrysu z mapy ewidencyjnej. Zarówno WSA, jak i NSA uznały, że prezydent miasta będący organem wykonawczym i reprezentującym gminę – miasto na prawach powiatu nie może wnieść skargi w sprawie, w której jego organ wydał postanowienie w postępowaniu jako organ I instancji.

Jak napisano w uzasadnieniu wyroku WSA, „nie jest więc dopuszczalna sytuacja, aby prezydent miasta (który w niniejszej sprawie reprezentuje skarżącą Gminę) w tej samej sprawie raz występował jako organ wydający decyzję merytoryczną, a innym razem jako podmiot kwestionujący rozstrzygnięcie organu odwoławczego”.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt