wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-06-13| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Leica Geosystems prezentuje nowego wirnikowca

Szwajcarska Leica Geosystems zaprezentowała nową wersję bezzałogowej platformy fotogrametrycznej Aibot. Rozwiązanie bazuje na popularnej konstrukcji M600 Pro chińskiej firmy DJI.


Leica Geosystems prezentuje nowego wirnikowca

Jak zachwala nowego drona Leica, dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji Aibot pozwala pozyskiwać dane przestrzenne w krótszym czasie. Producent zwraca także uwagę na intuicyjny interfejs użytkownika tej platformy.

Wśród kluczowych zalet wymienia przede wszystkim ścisłą integrację ze swoim oprogramowaniem geodezyjnym i fotogrametrycznym. Dzięki aplikacji Leica Infinity na podstawie zdjęć z Aibota możliwe jest generowanie ortofotomapy, modeli terenu czy chmury punktów. Następnie w programach Cyclone czy Cloudworx dane te mogą łączone z innymi typami pomiarów, np. z naziemnym skanowaniem laserowym czy danymi z odbiorników GNSS bądź tachimetrów.

Platforma Aibot dostępna jest w dwóch wersjach: SX i CX. Pierwsza przeznaczona jest do celów geodezyjnych, w tym generowania modeli 3D, pomiarów katastralnych czy prowadzenia inspekcji obiektów infrastrukturalnych. Model CX zaprojektowano natomiast z myślą o cyklicznej inwentaryzacji terenów budowlanych.

JK

Zainteresowanych tematem wykorzystania bezzałogowców w celach geodezyjnych odsyłamy do naszego najnowszego niezbędnika „Drony dla geodety”. Prezentujemy w nim ofertę pomiarowych platform UAV oraz aplikacji do obróbki zdjęć, a także opisujemy najciekawsze projekty zrealizowane z wykorzystaniem tego typu technologii


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
i to ma być szwajcarska marka? marka szwajcarska produkująca na Tajwanie swoje produkty za grosze a sprzedająca za wielokrotność produkcji bo "nazwa" a do tego jeszcze dystrybutor chińskich dronów.

Leica bazuje na rozwiązaniach chińskiej firmy, tego jeszcze nie było :) Cena Leicy oczywiście 50%.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt