Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-06-05| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja, Instytucje

Uniwersytet Zielonogórski będzie kształcić geoinformatyków

Podczas rozpoczętego właśnie naboru kandydatów na studia w tym roku na Uniwersytecie Zielonogórskim nowością jest kierunek geoinformatyka i techniki satelitarne.


Uniwersytet Zielonogórski będzie kształcić geoinformatyków <br />
fot. Wikipedia/Mohylek
fot. Wikipedia/Mohylek

Będą to 3,5-letnie studia inżynierskie. Jak zapewnia uczelnia, absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianych nauk geoinformatycznych, w szczególności: gospodarki przestrzennej, geodezji, kartografii, informatyki, budownictwa i podstaw technik satelitarnych. Będzie potrafił pracować w interdyscyplinarnych zespołach, takich jak informatycy, projektanci, kartografowie, geologowie, geodeci, architekci, planiści przestrzenni. Będzie ponadto umiał samodzielnie zaprojektować i wykonać oprogramowanie wykorzystywane przez specjalistów, którzy w swojej pracy bazują na dostępnych danych przestrzennych oraz dobrać i wykorzystać technologie GIS.

Dodajmy, że kierunki o zbliżonym profilu uruchomiono również na: Politechnice Warszawskiej (geoinformatyka – stacjonarne I stopnia), Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (geoinformacja – stacjonarne I stopnia), Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (geoinformatyka – stacjonarne II stopnia), Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (geoinformacja środowiskowa – stacjonarne II stopnia), Uniwersytecie Łódzkim (geoinformacja – stacjonarne I i II stopnia), Akademii Morskiej w Szczecinie (geoinformatyka – niestacjonarne II stopnia) oraz Akademii Górniczo-Hutniczej (geoinformacja – stacjonarne I stopnia, geoinformatyka – stacjonarne I stopnia).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS