Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-06-05| GNSS, Geodezja, GIS, Przetargi

Kolejne podejście GUGiK-u do zagęszczenia ASG-EUPOS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz kolejny ogłosił przetarg na sporządzenie projektu technicznego zagęszczenia sieci stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS.


Kolejne podejście GUGiK-u do zagęszczenia ASG-EUPOS

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie projektu zagęszczenia ASG-EUPOS, a w szczególności: przeprowadzenie wywiadu polowego i wybranie lokalizacji dla 19 nowych stacji wraz z punktami ekscentrycznymi, wybranie punktów ekscentrycznych dla istniejącej stacji TAR1, wykonanie projektu technicznego zagęszczenia sieci stacji, sporządzenie lub zaktualizowanie opisów topograficznych dla 24 istniejących stacji oraz sporządzenie geodezyjnej dokumentacji technicznej z wykonanych prac.

Nowe stacje mają powstać w: Bolesławcu, Braniewie, Głubczycach, Gołdapi, Kołobrzegu, Końskich, Kruszwicy, Łebie, Oświęcimiu, Piszu, Płocku, Radzyniu Podlaskim, Rypinie, Siemiatyczach, Szczecinie, Terespolu, Trzebnicy, Wągrowcu oraz Zamościu (patrz mapa poniżej).

Prace mają zostać wykonane w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Oferty można składać do 15 czerwca.

To już czwarte podejście do wykonania tych prac. W pierwszym przetargu – rozpisanym pod koniec 2016 r. – z powodu bardzo krótkiego terminu realizacji prac nie zgłosił się żaden chętny. Za drugim razem (przetarg z czerwca 2017 r.) wprawdzie wpłynęła jedna oferta, ale okazała się ona dla GUGiK-u za droga. Z kolei w postępowaniu z października ubiegłego roku nawet udało się dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty, ale ostatecznie wyłoniony wykonawca odstąpił od podpisania umowy.

Planowane rozmieszczenie nowych stacji ASG-EUPOS

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS