wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-09-06| Prawo, Przetargi, Ludzie, Instytucje

ARiMR: nowy regulamin organizacyjny


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracuje już na podstawie nowego regulaminu organizacyjnego. Dostosowuje on strukturę departamentów i biur w ARiMR do nowych zadań związanych z realizacją Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Reorganizacja biur i departamentów usprawni zarządzanie i zmniejszy liczbę stanowisk kierowniczych w ARiMR o 25%.

Leszek Droździel po otrzymaniu nominacji na stanowisko prezesa ARiMR,od premiera RP Jarosława Kaczyńskiego, podkreślał, że Agencja powinna wprowadzić nowy regulamin organizacyjny jak najszybciej, aby wdrażaniem nowych działań przewidzianych w PROW na lata 2007–2013 zajęły się odpowiednie oraz sprawnie zarządzane departamenty/biura w centrali i Oddziałach Regionalnych ARiMR. Nowy prezes zapowiadał również ograniczenie stanowisk kierowniczych m.in. w tych ogniwach, które zajmowały się w poprzednich latach programem SAPARD oraz obsługą funduszy strukturalnych funkcjonujących w latach 2004-2006. Po upływie miesiąca wprowadzane są w życie zamierzenia nowego Zarządu mające zapewnić warunki organizacyjne do sprawnego wdrażania nowych działań, w tym przede wszystkim dobrą obsługę beneficjentów ubiegających się w ARiMR o wsparcie finansowe z krajowych i unijnych funduszy. W Centrali ARiMR funkcjonować będzie 21 departamentów i 5 biur a liczba stanowisk kierowniczych zmniejszyła się o ¼;, z blisko 90 do ponad 60. Obecnie w skali kraju Agencja zatrudnia ponad 10,5 tys. osób, z tego ponad 7 tys. pracuje w 314 biurach powiatowych bezpośrednio obsługujących rolników. W centrali ARiMR pracuje 1,35 tys. osób, a w 16 Oddziałach Regionalnych niespełna 2,5 tys. pracowników.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pełni rolę agencji płatniczej odpowiedzialnej za wdrażanie unijnych funduszy wpierających modernizację sektora rolno-żywnościowego i rozwój obszarów wiejskich. ARiMR udostępnia rolnikom instrumenty finansowe wspierające ekonomikę gospodarstw rolnych i ich modernizację oraz służące ochronie środowiska i przemianom społecznym na terenach wiejskich. W latach 2007-2013 Polska otrzyma około 30 mld euro na finansowanie wspólnej polityki rolnej, w tym kilkanaście miliardów na dopłaty obszarowe, z których korzysta corocznie około 1,45 mln rolników. W latach 2007-2013 do rolników i firm inwestujących w przetwórstwo spożywcze i działalność pozarolniczą na terenach wiejskich trafi 17 mld euro w ramach Programu Rozwoju Rolnictwa. Wdrażane też będą instrumenty pomocy krajowej, które uległy zmianie po 30 kwietnia br. Działalność ARiMR, odpowiadającej za racjonalne wdrażanie większości unijnych i krajowych środków finansowych kierowanych na obszary wiejskie, przyczynia się do postępu produkcyjnego i społecznego na tych terenach. Agencja realizując politykę rolną państwa likwiduje lukę cywilizacyjną i zmienia strukturę społeczno – ekonomiczną obszarów wiejskich. Ponadto na Agencji spoczywa obowiązek modernizacji sektora rybackiego.

Nowy regulamin organizacyjny ARiMR został wprowadzony na podstawie rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 27 lipca br. w sprawie nadania statutu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (DzU nr 146 poz. 1023).

Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARiMR


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS