wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-05-18| GNSS, Geodezja

Geodezyjne projekty otrzymały dofinansowanie z NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki czternastej edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM. Naukowcy otrzymają łącznie niemal 400 mln zł na realizację projektów badawczych.


Geodezyjne projekty otrzymały dofinansowanie z NCN

W konkursie OPUS nie ma ograniczeń ze względu na staż badawczy czy posiadany stopień naukowy. W związku z tym w czternastej odsłonie konkursu spłynęło aż 1968 wniosków. Do finansowania zostały zakwalifikowane 394 projekty, w tym:
„Wysokorozdzielczy globalny model jonosfery opracowany na podstawie obserwacji satelitarnych multi-GNSS, DORIS i sieci jonosond z wykorzystaniem integracji deterministycznych i stochastycznych technik modelowania”, kierownik projektu: dr hab. Paweł Wielgosz, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie; przyznane środki: 584 tys. zł;
„Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych”, kierownik projektu: dr hab. Monika Wilde-Piórko, Instytut Geodezji i Kartografii; przyznane środki: 513 tys. zł;
„Monitorowanie nieregularności jonosferycznych z wysoką rozdzielczością na średnich i wysokich szerokościach geograficznych w ramach rozwoju fluktuacyjnego produktu IGS”, kierownik projektu: dr Iurii Cherniak, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie; przyznane środki: 516 tys. zł.

PRELUDIUM 14 adresowane było do osób, które nie posiadają jeszcze stopnia naukowego doktora. Tym razem początkujący naukowcy złożyli 1154 wnioski, z których finansowanie w wysokości ponad 41 mln zł otrzyma 275 projektów. Wśród nich znalazł się:
„Algorytm wspólnego opracowania obserwacji z różnych systemów GNSS z estymacją międzysystemowych opóźnień sprzętowych”, kierownik projektu: mgr inż. Dawid Kwaśniak, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie; przyznane środki: 94 tys. zł.

Źródło: NCN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a gdzie wrocław? jak to? nikt?

Olsztyn Rozbija bank NCN gratulacje!

2 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt