wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-05-17| GIS, Przetargi

Wodociągi w Dębnie wydadzą ponad 3 mln zł na SIP

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dębnie rozstrzygnęło przetarg na dostawę i wdrożenie systemu informacji przestrzennej.


Wodociągi w Dębnie wydadzą ponad 3 mln zł na SIP <br />
Fot. PWiK w Dębnie
Fot. PWiK w Dębnie

Przedmiotem zamówienia jest:
• dostawa systemu GIS do zarządzania majątkiem sieciowym,
• stworzenie modelu matematycznego sieci wodociągowej,
• dostawa oraz montaż wraz z uruchomieniem urządzeń systemu monitoringu pracy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Wartość umowy podpisanej z firmą KartGIS z Warszawy to 3,296 mln zł brutto. PWiK gotowe było przeznaczyć na realizację zamówienia 3,321 mln zł.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
z życia mały podlaski powiat..uzgodnienia inicjalnej bazy GESUT z gminami i innymi geostarami skończyły się tym, że nikt nic nie napisał. Telefonicznie poinformowano nas, że my w portalu mamy więcej niż oni, a oni mają taki bałagan, że nie wiedzą jak to ugryźć. I nikt nie czuje potrzeby, żeby coś z tym zrobić. Po co nam ten cały GESUT?

gesut Panowie patrzycie z pozycji wielkiego miasta i dużych firm branżowych.Już widzę jak gminne spółki i małe podmioty tworzą GIS. W wypadku zbankrutowania branżowego podmiotu gdzie biedny geodeta ma szukać danych do mapy. GESUT tak ale bez obiektowania - psu na budę ono potrzebne- po prostu czysta geodezyjna robota: dokładne położenie, ilość i średnica, czyli to co geodeta może określić. Na bazie takiego GESUTU branże mogą tworzyć sobie GIS jaki im potrzebny do działalności.

@vrtx, płonne nadzieje na docieranie betonu, też mi się to wszystko wydawało oczywiste kilkanaście lat temu, jak pracowałem przy mapach do paszportyzacji sieci telekomunikacyjnych. Wbrew wszystkiemu, będziemy mozolnie brnąc w GESUT, jak wtedy usiłowaliśmy przejść z map analogowych na K1 z 1995 i zaraz potem na tą z 1998r i instrukcję G-7, obecnie GESUT. Za to udało się już 4 razy zmienić układ współrzędnych wysokości, z lokalnego miejskiego na 1965 i Kronsztad65 zaraz przeliczaliśmy na 2000 i Kronsztad 86, by teraz GESUT zakładać w "Amsterdamie". Oczywiście nasz GESUT nie będzie analizował przepływów ani nie będzie współpracował z czujnikami GSM, może będzie chociaż kiedyś poprawnie generował płaskiego DXF-a z nienakładającymi się etykietami do druku. Dalej wierzę, że ktoś nad tym panuje, bo "mnie w dzieciństwie mur na głowę spadł"

W końcu zacznie do betonu docierać, że trzymane przez powiaty dane o uzbrojeniu są nikomu nie potrzebne. Branże inwestują w swoje własne systemy, w których mogę przechować więcej informacji i co najważniejsze szybko do nich dotrzeć Korzystanie z mapy zasadniczej do wygodnych i szybkich nie należy. To relikt minionych czasów. Na foliach nie da się w ogóle połapać co do czego, a na wektorach często kanał i przyłącze pociągnięte są jednym obiektem, więc ustalenie relacji w sieciach do prostych nie należy. Jeśli już to na mapie zasadniczej powinny być agregowane dane z sip'ów branżowych. A kwestię rzetelności danych w nieodległej przyszłości będą wymuszać ubezpieczyciele bo coraz częściej w przypadku zerwania przewodu pojawia się pytane czy był w tym miejscu na mapie. Jeżeli stan faktyczny nie odpowiada temu przedstawionemu na mapie zasadniczej często naprawa staje się to problemem właściciela sieci. A starostwa niech się w końcu wezmą za granice działek, bo często nawet nie wiedzą co mają.

tu jest przyszłość branży gis. W powiatach nie mają tysiąc złotych na soft, a tu proszę lecą od początku roku przetargi w gminnych spółkach liczone w bańkach.

5 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt