wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-05-17| GIS, Przetargi

Wodociągi w Dębnie wydadzą ponad 3 mln zł na SIP

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dębnie rozstrzygnęło przetarg na dostawę i wdrożenie systemu informacji przestrzennej.


Wodociągi w Dębnie wydadzą ponad 3 mln zł na SIP <br />
Fot. PWiK w Dębnie
Fot. PWiK w Dębnie

Przedmiotem zamówienia jest:
• dostawa systemu GIS do zarządzania majątkiem sieciowym,
• stworzenie modelu matematycznego sieci wodociągowej,
• dostawa oraz montaż wraz z uruchomieniem urządzeń systemu monitoringu pracy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Wartość umowy podpisanej z firmą KartGIS z Warszawy to 3,296 mln zł brutto. PWiK gotowe było przeznaczyć na realizację zamówienia 3,321 mln zł.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
z życia mały podlaski powiat..uzgodnienia inicjalnej bazy GESUT z gminami i innymi geostarami skończyły się tym, że nikt nic nie napisał. Telefonicznie poinformowano nas, że my w portalu mamy więcej niż oni, a oni mają taki bałagan, że nie wiedzą jak to ugryźć. I nikt nie czuje potrzeby, żeby coś z tym zrobić. Po co nam ten cały GESUT?

gesut Panowie patrzycie z pozycji wielkiego miasta i dużych firm branżowych.Już widzę jak gminne spółki i małe podmioty tworzą GIS. W wypadku zbankrutowania branżowego podmiotu gdzie biedny geodeta ma szukać danych do mapy. GESUT tak ale bez obiektowania - psu na budę ono potrzebne- po prostu czysta geodezyjna robota: dokładne położenie, ilość i średnica, czyli to co geodeta może określić. Na bazie takiego GESUTU branże mogą tworzyć sobie GIS jaki im potrzebny do działalności.

@vrtx, płonne nadzieje na docieranie betonu, też mi się to wszystko wydawało oczywiste kilkanaście lat temu, jak pracowałem przy mapach do paszportyzacji sieci telekomunikacyjnych. Wbrew wszystkiemu, będziemy mozolnie brnąc w GESUT, jak wtedy usiłowaliśmy przejść z map analogowych na K1 z 1995 i zaraz potem na tą z 1998r i instrukcję G-7, obecnie GESUT. Za to udało się już 4 razy zmienić układ współrzędnych wysokości, z lokalnego miejskiego na 1965 i Kronsztad65 zaraz przeliczaliśmy na 2000 i Kronsztad 86, by teraz GESUT zakładać w "Amsterdamie". Oczywiście nasz GESUT nie będzie analizował przepływów ani nie będzie współpracował z czujnikami GSM, może będzie chociaż kiedyś poprawnie generował płaskiego DXF-a z nienakładającymi się etykietami do druku. Dalej wierzę, że ktoś nad tym panuje, bo "mnie w dzieciństwie mur na głowę spadł"

W końcu zacznie do betonu docierać, że trzymane przez powiaty dane o uzbrojeniu są nikomu nie potrzebne. Branże inwestują w swoje własne systemy, w których mogę przechować więcej informacji i co najważniejsze szybko do nich dotrzeć Korzystanie z mapy zasadniczej do wygodnych i szybkich nie należy. To relikt minionych czasów. Na foliach nie da się w ogóle połapać co do czego, a na wektorach często kanał i przyłącze pociągnięte są jednym obiektem, więc ustalenie relacji w sieciach do prostych nie należy. Jeśli już to na mapie zasadniczej powinny być agregowane dane z sip'ów branżowych. A kwestię rzetelności danych w nieodległej przyszłości będą wymuszać ubezpieczyciele bo coraz częściej w przypadku zerwania przewodu pojawia się pytane czy był w tym miejscu na mapie. Jeżeli stan faktyczny nie odpowiada temu przedstawionemu na mapie zasadniczej często naprawa staje się to problemem właściciela sieci. A starostwa niech się w końcu wezmą za granice działek, bo często nawet nie wiedzą co mają.

tu jest przyszłość branży gis. W powiatach nie mają tysiąc złotych na soft, a tu proszę lecą od początku roku przetargi w gminnych spółkach liczone w bańkach.

5 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt