wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-05-15| GIS, Imprezy

W tym tygodniu ruszają Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne

W dniach 16-18 maja 2018 r. w Lublinie po raz drugi odbędą się Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge, wydarzenie skierowane do studentów z całej Polski. Jego główną ideą jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów programistycznych i bazodanowych. Dla studentów jest ono również okazją do wykazania się takimi kompetencjami miękkimi, jak: komunikatywność, umiejętność dobrej organizacji pracy, działanie w zespole i pod presją czasu.


W tym tygodniu ruszają Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne

Mistrzostwa – wraz z towarzyszącymi im wystąpieniami gości specjalnych i dyskusjami panelowymi – są doskonałą okazją do zademonstrowania najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu geoinformatyki, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń w grupie osób, które w swojej pracy zawodowej wykorzystują narzędzia GIS. Wśród gości specjalnych II AMG – GIS Challenge 2018 znajdą się prof. Stanisław Białousz z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, dr hab. Marek Baranowski (prof. IGiK), Jan Kotlarz z PKP Informatyka & Zakładu Teledetekcji Instytutu Lotnictwa oraz prezes Lubelskiego Klubu Wysokogórskiego Piotr Tomala. W programie wydarzenia przewidziano także dwa panele dyskusyjne, prezentacje sponsorskie oraz warsztaty dla uczestników.

Głównymi organizatorami wydarzenia są dwa wydziały Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki. Współorganizatorami są natomiast jednostki naukowe z całej Polski (łącznie 16 uczelni z 10 miast), stowarzyszenia naukowe działające na rzecz geoinformatyki oraz firmy występujące w roli sponsorów. W tym roku przyjazd do Lublina zapowiedziało ok. 130 osób, w tym także studenci, którzy brali udział w I edycji Mistrzostw.

Przygotowania do Mistrzostw oraz relację z ich przebiegu można śledzić na FB i na stronie internetowej wydarzenia.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
uczelniami rządzą kanclerze, rektorzy, senaty, dziekani, rady wydziałów. jeżeli rządzą nimi studenci, to dlatego nie ma polskich uczelni w żadnym rankingu. na świecie się nie liczymy i warto o tym pamiętać.
odpowiedz zgłoś
Profesor Łżesz jak pies
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Uczelniami rządzą studenci Student nie może się broń Boże spocić w trakcie zajęć i choćby lekko zmęczyć. Na zajęciach musi być pełny luz, bo jak nie, to studenci ocenią nauczyciela negatywnie (ankiety) i będzie miał problemy. Specjalności na uczelniach prześcigają się "kto da mniej", czyli kto mniej wymaga i daje wysokie oceny "za nic". Stąd na jednej specjalności średnia jest niższa, a na drugiej jest zdecydowanie wyższa, co budzi sprzeciw studentów (chodzi m.in. o stypendia). Student "nasz Pan", zatem skoro nie chce się uczyć, to nie można go niepokoić. Na uczelni ma być sympatycznie, miło, a co dalej w przyszłości ... jego sprawa.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
@przebranżowiony o to właśnie chodzi, abyśmy przestali nazywać studiów z zakresu geodezji, które tak naprawdę nimi nie są. jeżeli idziemy w gis, to mówmy to i piszmy oficjalnie. a nie udajmy, że uczymy geodezji, jak większość kadry nie ma o niej pojęcia. te tezę łatwo zweryfikować - wystarczy sprawdzić, kto z kadry wykonuje prace w zawodzie? bo na pewno czasu im nie brakuje - szczególnie tym, co na 3 etatach pracują. i w porządku, niech tak będzie, ale nie opowiadajmy bzdur, że nauczymy geodezji, bo do tego potrzebne jest doświadczenie - nie tylko wzory.
 1 
odpowiedz zgłoś
Geodezja się kończy i musi się w coś przeobrazić. Gdyby Państwo Polskie uwolniło zawód geodety to pod wpływem naturalnych potrzeb rynku samo by się ukształtowało. Rzeki nie trzeba popychać aby sama płynęła.
odpowiedz zgłoś
Nie rozumiem hejtu na GISy Dziwicie się że nie ma nauczycieli którzy znają się na "miernictwie" i idą w GIS, skoro wykonując analizy przestrzenne można zarobić wielokrotnie więcej niż w klasycznej geodezji, i to zza biurka, a nie biegając w kaloszach po polach? Prawda jest taka że geodezja klasyczna w Polsce to szambo, szambo które geodeci sami sobie zgotowali dając dumpingowe ceny w przetargach, tworząc miliony specjalizacji na tysiącach kierunków na dziesiątkach uczelni. Kiedyś na studia geodezyjne w danym regionie przychodziło 30 osób, z czego 25 je kończyło. A dziś? 130 na jednej specjalizacji, drugie tyle na drugiej, jeszcze 2 kolejne, na koniec 70% z tego skończy z tytułem inżyniera, razy X uczelni gdzie niegdyś było kilka w całej Polsce z kierunkiem geodezja. A potem idą Ci skrzywdzeni ludzie do roboty na kasie w markecie bo tam dostaną 2-3x tyle co biegając po polu z tachimetrem, albo idą do firm GISowych właśnie.
odpowiedz zgłoś
tacy nauczyciele , którzy znają zawód w praktyce są w polskich szkołach w mniejszości. a nauczycieli w ogóle, to nie brakuje. jak młodzież dowiaduje się o realiach pracy w zawodzie, to zaraz szturmuje wszelkie studia doktoranckie. :-D aby potem próbować zostać w szkole. w takich ludziach uczelnie mogą dziś przebierać. wystarczy spojrzeć na liczbę osób na studiach doktoranckich w zakresie geodezji - po kilkanaście osób na liście.
 4 
odpowiedz zgłoś
~ Brakuje nauczycieli czy uczelni jest za dużo? To jest ważniejsze pytanie.
odpowiedz zgłoś
geoinformatyka na prawdziwym uniwersytecie, to jedyne słuszne miejsce dla niej. geoinformatyka, czyli tak naprawdę informatyka, nie wymaga znajomości geodezji. wszelkiej maści uczelnie z geodezją rozwijają kierunki informatyczne, bo ich kadra nie zna zawodu geodety, którego ma nauczać, a jednocześnie chce się rozwijać, idąc za światowymi trendami. przay okazji powstają geoinformatyki. skutek tego jest taki, że na polskich uczelnuiach powoli zaczyna brakować nauczycieli znających się na geodezji właśnie.
odpowiedz zgłoś
Skutki myślenia że geoinformatyka zastąpi miernictwo doprowadziło do takiego stanu ewidencję gruntów że powstał Parlamentarny Zespół do Spraw Prawa Geodezyjnego i Rozgraniczeń w którym posłowie proszą urzędników o wyjaśnienie dlaczego jest tak źle skoro miało być tak dobrze a w odpowiedzi otrzymują gest"wzruszenia ramionami". Oczywiście niczego nie ujmując geoinformatyce która ma swoją rolę do spełnienia i w jej zakresie powinna być rozwijana i popierana.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
do były geodeta Geoinformatyków może za wiele nie potrzeba ale wystarczy że solidnie przyłożą się do części "informatyka" ze swojego kierunku i uwierz mi będą na start zarabiać tyle to uprawniony z własną dziadodziałalnością. Martwić się nie muszą.
 2 
odpowiedz zgłoś
Geoinformatycy:) Jak myślicie drodzy studenci i absolwenci geodezji ilu potrzeba na rynkupracy geoinformatyków? 10 ? 50 ?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Tak to To była :-) domena. Geodeci niestety w swym zacietrzewieniu nie zuważyli, że świat się zmienił. Pozostali na etapie mierniczego przysięgłego i dodatkowo nie wiadomo jeszcze jakiego? Koniec polskiej geodezji będzie smutny jak na czas nie otrzeźwieje.
 4 
odpowiedz zgłoś
GIS Challenge na uniwersytecie? Jak to? Przeciez to domena uczelni geodezyjnych! A tu jakiś lublin? i tam geoinformatyka?
 1 
odpowiedz zgłoś
14 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS