Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-04-13| Geodezja, Przetargi, Kataster

Wciąż mizerne tempo podpisywania umów w lubelskim projekcie

W 35-częściowym przetargu na utworzenie oraz modernizację cyfrowych baz danych EGiB, BDOT500 oraz GESUT w 20 powiatach województwa po ponad pół roku od wyboru ofert mamy podpisane umowy jedynie dla ośmiu części zamówienia.


Wciąż mizerne tempo podpisywania umów w lubelskim projekcie <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Zamówienie to jest częścią projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”. Ogłoszono je w lipcu ubiegłego roku, a jego wartość oszacowano na 45 mln zł. Jednak w przypadku aż 15 części nie wpłynęła żadna oferta, a w kilku innych propozycje cenowe znacząco przekraczały możliwości finansowe zamawiającego. Ostatecznie unieważniono więc 25 z 35 części.

W styczniu br. zamawiający poinformował o podpisaniu umów dla 5 części, w lutym dla kolejnych dwóch. Teraz w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE poinformowano o podpisaniu 21 marca umowy, która dotyczy 33. części (powiat włodawski, gmina Hanna). Prace za 485 tys. zł netto wykona OPGK Kraków Sp. z o.o.

Natomiast w listopadzie 2017 r. Starostwo w Lublinie (reprezentujące lubelskie samorządy) ogłosiło w ramach tego projektu nowe postępowanie, które objęło większość unieważnionych części pierwotnego przetargu. Jednak i to zamówienie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W przypadku 9 części (na 27) nie wpłynęły żadne oferty. Na razie choć ramach tego postępowania 5 lutego dokonano wyboru najkorzystniejszych ofert, to nie podpisano jeszcze żadnych umów.

Z kolei na aż 53 części podzielono ogłoszoną w lutym br. II turę zamówienia na utworzenie oraz modernizację cyfrowych baz danych EGiB, BDOT500 oraz GESUT w ramach tego projektu. Szacunkowa wartość prac to blisko 70 mln zł. Ten przetarg w jednej części dotyczy nierozstrzygniętego wcześniej postępowania, natomiast w pozostałych są to nowe prace obejmujące swoim zasięgiem 20 powiatów (czyli wszystkie uczestniczące w projekcie). 4 kwietnia otwarto oferty w tej turze przetargu i okazało się, że wpłynęły one tylko na 24 z 53 części.

Lubelskie powiaty planują jeszcze III turę modernizacji baz geodezyjnych. Przetarg ma zostać ogłoszony w II kwartale br., a jego wartość szacowana jest na ponad 43 mln zł.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS