Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-04-13| Geodezja, Instytucje

Narada służby geodezyjnej województwa mazowieckiego

W siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego 9 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli służby geodezyjnej i kartograficznej województwa mazowieckiego z mazowieckim wjewódzkim inspektorem nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Sebastianem Bałą.


Narada służby geodezyjnej województwa mazowieckiego
W naradzie wzięli również udział przedstawiciele Biura Geodezji i Ewidencji Nieruchomości PKP S.A., prezentując uczestnikom spotkania warunki współpracy w zakresie ewidencjonowania kolejowych terenów zamkniętych, oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Gruntów Leśnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, przedstawiając wybrane zagadnienia z zakresu ustawy z 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (DzU z 2017 r., poz. 1161), w tym procedurę wyłączania gruntów leśnych z produkcji rolnej i leśnej.

Podczas narady omówiono zagadnienia dotyczące:
• finansowania zadań z zakresu geodezji i kartografii;
• działań w zakresie terenów zamkniętych w zarządzie PKP S.A.;
• dopuszczalnych sposobów modyfikacji zgłoszeń prac geodezyjnych;
• opracowań do celów prawnych w trybie art. 73 ustawy z 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzajace ustawy reformujące administracje publiczną (DzU z 1998 r., nr 133, poz. 872 ze zm.);
• ujawnienia władania, ujawnienia zasięgu użytków, łączenia działek ewidencyjnych, oraz „podziału” budynków w kontekście przepisów regulujących ewidencję gruntów i budynków;
• naruszeń warunków licencji w zakresie wykorzystywania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• wykorzystania dotacji na wykonywanie zadań z zakresu administracji rządowej w dziedzinie geodezji i kartografii.Źródło: MUW w Warszawie


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS