wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-27| GIS, Mapy, Instytucje

Mapa podziału hydrograficznego jako dane publiczne

Zasoby rządowej witryny DanePubliczne.gov.pl wzbogaciły się o Mapę Podziału Hydrograficznego Polski w skali 1:50 000.


Mapa podziału hydrograficznego jako dane publiczne

Opracowanie dostępne jest w plikach SHP w podziale na warstwy: jezior i zbiorników wodnych, rzek oraz zlewni i działów wodnych. Obejmują one zasięgiem cały obszar Polski wraz z częściami dorzecza Wisły i Odry położonymi poza granicami kraju. Łącznie cała udostępniona baza zajmuje 480 MB.

Dodajmy, że najnowsze wydanie MPHP, ukończone w roku 2014 na zlecenie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, dostępne jest w skali 1:10 000.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wszystko jest na stronie GUGIKu. To forum chyba nie jest dla osób wykluczonych cyfrowo i potrafisz sobie stronę GUGiK.gov.pl znaleźć ? To chyba nie problem szczególnie dla osoby z tytułem naukowym....

odpowiedz Projekt enviDMS realizowany był w latach 2013-17 i pochłonął 16,5 mln zł. W jego trakcie udało się stworzyć model bazy danych dla mapy hydrograficznej, zbudować system zarządzania danymi hydrograficznymi, przeprowadzić harmonizację, integrację i standaryzację danych przestrzennych, wykonać pilotażowe arkusze MHP (357 w skali 1:50 000, co pokrywa blisko 1/3 kraju, oraz 55 w skali 1:10 000), a także udostępnić je na Geoportalu oraz przez usługi sieciowe WMS i REST Na opracowanie tych 357 map w skali 1:50 000 oraz 55 map w skali 1 :10 000 wydano około 9 mln zł. Pytanie jest jedno czemu nie potrafi się dokończyć kartowania całej Polski gdzie za kwotę około 20 mln zł w ciągu jednego roku lub dwóch można zakończone kartowanie .Proszę spojrzeć na oszczędności 177 mln zł jakie dokonano. uzasadniając nie możliwością w terminie wykonania prac.

enviDMS Poproszę tutaj na forum przedstawić budżet projektu i jego efekty? Przygotowano kilka arkuszy i jakieś ogólne założenia. Projekt wydmuszka jak kilka innych i proszę się nie spinać :)

do geometry Pan Geometra w czym robi,w utylizacji czy ekonomista, licząc innym,siedząc i nic nie robiąc widzimy zawsze masę.Mapa Hydrograficzna w skali 1:50 000 pokrywa 80 procent kraju. Mapa Hydrograficzna w skali 1:10 000 jest przygotowana do kartowania przed realizacją inwestycji i do szczegółowego obrazu skomplikowanej sytuacji hydrologicznej w miastach,obszarach zagrożeń Proszę nie obrażać specjalistów.

enviDMS To kilka opracowanych arkuszy i masa zutylizowanej kasy. Tyle w temacie bazodanowej mapy :p

Wyjaśnienie Bardzo często myli się ww opracowanie z Mapą Hydrograficzną Polski wykonywaną przez GUGIK Mapa Hydrograficzna Polski zawiera kilkadziesiąt tematów obecnie po zakończeniu projektu enviDMS jest też, mapą bazodanową integrującą wszystkie bazy krajowe, więcej na stronie GUGIK Mapa podziału hydrograficznego to nie jest Mapa Hydrograficzna Mapę podziału można porównać do mapy nawigacyjnej z granicami administracyjnymi i drogami Mapa Hydrograficzna przedstawia rzeczywisty obraz rzek ,gospodarki wodnej,ich ochrony, Również jest opracowana Mapa Hydrograficzna Polski w skali 1: 10 000 .

Oczekiwałbym... raczej wolnego dostępu do danych w skali 1:10000 opracowywanych z wykrzystaniem danych wysokościowych z projektu ISOK

7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS