wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-03-16| Geodezja

II Kongres z harmonogramem

Organizatorzy Kongresu Geodetów Polskich 2018, który odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 19-21 kwietnia, zaprezentowali program wydarzenia.


II Kongres z harmonogramem

– Po sukcesie I Kongresu zależy nam na tym, aby impreza ta stała się coroczną tradycją. Liczymy na obecność parlamentarzystów, przedstawicieli władz centralnych, administracji geodezyjnej wszystkich szczebli, świata nauki oraz dużych i małych firm geodezyjnych – napisali organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Równość w geodezji”. Jego organizatorami są Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne, a gospodarzem – Stowarzyszenie Geodeci Ziemi Piotrkowskiej.

Pierwszego dnia Kongresu odbędą się spotkania dyskusyjne w grupach roboczych. Poruszone zostaną na nich następujące tematy:
• Scalenia i wymiana gruntów w świetle obecnych i nowych przepisów. Geoportal jako źródło danych dla geodety.
• Zależność przedsiębiorcy od starosty?
• Konstytucja Biznesu dla przedsiębiorców geodezyjnych.
• Jakość prac geodezyjnych dotyczących modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
• Biegły sądowy według obecnie obowiązujących przepisów.
• Podziały i rozgraniczenia nieruchomości; zasady wydawania postanowień i decyzji.
• Co przekazujemy do PODGiK z analizy geodety uprawnionego w świetle najnowszych wyroków sądów administracyjnych?
• Współpraca wykonawstwa i administracji geodezyjnej na przykładzie organizacji pracy w Łódzkim Ośrodku Geodezji.
• Wymiana danych pomiędzy PZGiK a wykonawcą.
• Samorząd zawodowy na przykładzie innych zawodów.
• Prace pomiarowe na terenie Lasów Państwowych.

Drugiego dnia zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości i organizacji geodezyjnych, a także wykłady:
• Władysława Baki – „Stulecie ruchu geodezyjnego na ziemiach polskich”,
• przewodniczącego Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Piotra Gadomskiego – „Rola geodety w kodeksie urbanistycznym”,
• dr. Dariusza Dukaczewskiego z Instytutu Geodezji i Kartografii – „Przegląd podstaw prawnych i organizacyjnych funkcjonowania geodezji oraz topograficznej kartografii urzędowej w krajach Unii Europejskiej. Status geodetów”.

Udział w Kongresie zapowiedział już poseł i wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, a także posłanki Barbara Chrobak oraz Anna Milczanowska.
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem głównego geodety kraju oraz marszałka województwa łódzkiego. Kongresowi patronują również największe ogólnopolskie organizacje geodezyjne i kartograficzne: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Geodezyjna Izba Gospodarcza, Polska Geodezja Komercyjna, Polskie Towarzystwo Geodezyjne, Stowarzyszenie Kartografów Polskich, a także Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów.

Patronat medialny nad Kongresem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Koszt uczestnictwa to:
• 390 zł – bez noclegu,
• 450 zł – z noclegiem (pokój 2, 3 lub 4-osobowy),
• 690 zł – z noclegiem (pokój 1-osobowy).

Rejestracja i więcej informacji nt. Kongresu

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
idea spokojnego Jaka jest wspólna idea? Jedyne co słyszę to likwidacja weryfikacji i paru innych rzeczy. Dziwię się też wymienionym organizacjom że wpisują się w takie klimaty.

CZAS NA ZMIANY Drodzy użytkownicy geoforum może lepiej odpuścić i włączyć się do wspólnej idei zmian w geodezji.Na pewno wyjdzie to wszystkim na dobre.

Panie W.Baka A co aktywni koledzy chcą zbudować ? A przepraszam o co chodzi z ich czasem i pieniędzmi ? To chyba ich suwerenne decyzję ze się bawią w związki i inne lokalne organizacje. Jak mają czas i to lubią to niech się bawią anie robi pan z nich męczenników !

Kongres to praca, nie rozrywka Amerykański politolog Samuel Phillips Huntington (1927 - 2008)? amerykański politolog. napisał: ?W społeczeństwach pozbawionych stabilnych, skutecznych rządów występuje również brak wzajemnego zaufania między obywatelami, narodowych i publicznych lojalności, zdolności i umiejętności organizacyjnych. Ich kultura polityczna naznaczona jest, jak się często zauważa, podejrzliwością, zazdrością, a także wrogością wobec każdego, kto nie należy do członków rodziny, wsi lub plemienia" Do "zawiedzionego" i do "szkoda czasu"- toczy Was nihilizm o cechach wyrażonych w powyższym cytacie. Apeluję o krytykę twórczą. Nie rozbijajcie tego co aktywni Koledzy chcą zbudować poprzez bezinteresowną pracę, poświecenie na to swojego czasu i pieniędzy, włączcie się więc szanowni Koledzy do współdziałania w poprawianiu naszej zawodowej (dziś dość marnej) egzystencji zamiast podejrzewać i zazdrościć.

kongres promocja lokalnych gwiazd geodezji

Harmonogram Propozycje tematyczne Kongresu to "mydło i powidło".Nie widać w tym żadnej "myśli przewodniej".Co ma to wszystko wspólnego z równością w geodezji, trudno zgadnąć.Tzw."panele dyskusyjne" od sasa do lasa. Co to ma być?

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt