wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-03-16| Geodezja

II Kongres z harmonogramem

Organizatorzy Kongresu Geodetów Polskich 2018, który odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 19-21 kwietnia, zaprezentowali program wydarzenia.


II Kongres z harmonogramem

– Po sukcesie I Kongresu zależy nam na tym, aby impreza ta stała się coroczną tradycją. Liczymy na obecność parlamentarzystów, przedstawicieli władz centralnych, administracji geodezyjnej wszystkich szczebli, świata nauki oraz dużych i małych firm geodezyjnych – napisali organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Równość w geodezji”. Jego organizatorami są Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne, a gospodarzem – Stowarzyszenie Geodeci Ziemi Piotrkowskiej.

Pierwszego dnia Kongresu odbędą się spotkania dyskusyjne w grupach roboczych. Poruszone zostaną na nich następujące tematy:
• Scalenia i wymiana gruntów w świetle obecnych i nowych przepisów. Geoportal jako źródło danych dla geodety.
• Zależność przedsiębiorcy od starosty?
• Konstytucja Biznesu dla przedsiębiorców geodezyjnych.
• Jakość prac geodezyjnych dotyczących modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
• Biegły sądowy według obecnie obowiązujących przepisów.
• Podziały i rozgraniczenia nieruchomości; zasady wydawania postanowień i decyzji.
• Co przekazujemy do PODGiK z analizy geodety uprawnionego w świetle najnowszych wyroków sądów administracyjnych?
• Współpraca wykonawstwa i administracji geodezyjnej na przykładzie organizacji pracy w Łódzkim Ośrodku Geodezji.
• Wymiana danych pomiędzy PZGiK a wykonawcą.
• Samorząd zawodowy na przykładzie innych zawodów.
• Prace pomiarowe na terenie Lasów Państwowych.

Drugiego dnia zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości i organizacji geodezyjnych, a także wykłady:
• Władysława Baki – „Stulecie ruchu geodezyjnego na ziemiach polskich”,
• przewodniczącego Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Piotra Gadomskiego – „Rola geodety w kodeksie urbanistycznym”,
• dr. Dariusza Dukaczewskiego z Instytutu Geodezji i Kartografii – „Przegląd podstaw prawnych i organizacyjnych funkcjonowania geodezji oraz topograficznej kartografii urzędowej w krajach Unii Europejskiej. Status geodetów”.

Udział w Kongresie zapowiedział już poseł i wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, a także posłanki Barbara Chrobak oraz Anna Milczanowska.
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem głównego geodety kraju oraz marszałka województwa łódzkiego. Kongresowi patronują również największe ogólnopolskie organizacje geodezyjne i kartograficzne: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Geodezyjna Izba Gospodarcza, Polska Geodezja Komercyjna, Polskie Towarzystwo Geodezyjne, Stowarzyszenie Kartografów Polskich, a także Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów.

Patronat medialny nad Kongresem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Koszt uczestnictwa to:
• 390 zł – bez noclegu,
• 450 zł – z noclegiem (pokój 2, 3 lub 4-osobowy),
• 690 zł – z noclegiem (pokój 1-osobowy).

Rejestracja i więcej informacji nt. Kongresu

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
idea spokojnego Jaka jest wspólna idea? Jedyne co słyszę to likwidacja weryfikacji i paru innych rzeczy. Dziwię się też wymienionym organizacjom że wpisują się w takie klimaty.

CZAS NA ZMIANY Drodzy użytkownicy geoforum może lepiej odpuścić i włączyć się do wspólnej idei zmian w geodezji.Na pewno wyjdzie to wszystkim na dobre.

Panie W.Baka A co aktywni koledzy chcą zbudować ? A przepraszam o co chodzi z ich czasem i pieniędzmi ? To chyba ich suwerenne decyzję ze się bawią w związki i inne lokalne organizacje. Jak mają czas i to lubią to niech się bawią anie robi pan z nich męczenników !

Kongres to praca, nie rozrywka Amerykański politolog Samuel Phillips Huntington (1927 - 2008)? amerykański politolog. napisał: ?W społeczeństwach pozbawionych stabilnych, skutecznych rządów występuje również brak wzajemnego zaufania między obywatelami, narodowych i publicznych lojalności, zdolności i umiejętności organizacyjnych. Ich kultura polityczna naznaczona jest, jak się często zauważa, podejrzliwością, zazdrością, a także wrogością wobec każdego, kto nie należy do członków rodziny, wsi lub plemienia" Do "zawiedzionego" i do "szkoda czasu"- toczy Was nihilizm o cechach wyrażonych w powyższym cytacie. Apeluję o krytykę twórczą. Nie rozbijajcie tego co aktywni Koledzy chcą zbudować poprzez bezinteresowną pracę, poświecenie na to swojego czasu i pieniędzy, włączcie się więc szanowni Koledzy do współdziałania w poprawianiu naszej zawodowej (dziś dość marnej) egzystencji zamiast podejrzewać i zazdrościć.

kongres promocja lokalnych gwiazd geodezji

Harmonogram Propozycje tematyczne Kongresu to "mydło i powidło".Nie widać w tym żadnej "myśli przewodniej".Co ma to wszystko wspólnego z równością w geodezji, trudno zgadnąć.Tzw."panele dyskusyjne" od sasa do lasa. Co to ma być?

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt