Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-03-08| Mapy, Ludzie

Beata Medyńska-Gulij profesorem

Dr hab. Beata Medyńska-Gulij – kierownik Zakładu Kartografii i Geomatyki UAM – odebrała wczoraj (7 marca) nominację profesorską z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.


Beata Medyńska-Gulij profesorem <br />
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Beata Medyńska-Gulij jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (1990 r., magister geografii, specjalność kartografia). Na tej samej uczelni w 1998 r. obroniła pracę doktorską pt. „Opisowa i kartometryczna analiza średnioskalowych map Księstw Śląskich (Świdnickiego, Jaworskiego i Legnickiego) z drugiej połowy XVII wieku Fryderyka Khünoviusa”. 10 lat później na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o Ziemi (temat rozprawy: „Pragmatyczne podstawy kompilowania kartograficznego”).

Obecnie (od 2009 r.) Beata Medyńska-Gulij zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 r. została kierownikiem Zakładu Kartografii i Geomatyki Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, a w 2012 r. zastępcą dyrektora Instytutu Geografii Fizycznej i Kształtowania Środowiska Przyrodniczego UAM. Od 2013 r. jest koordynatorem na tej uczelni kierunku inżynierskiego geodezja i kartografia oraz specjalności magisterskiej kartografia i teledetekcja na kierunku geografia.

Beata Medyńska-Gulij jest autorką m.in. książki pt. „Kartografia. Zasady i zastosowania geowizualizacji”. W pracy badawczej zajmuje się: pragmatyką kartograficzną, wizualizacją przestrzeni topograficznej i miejskiej, historią kartografii, geomatyką (standaryzacją, pozyskiwaniem i klasyfikacją danych przestrzennych) oraz mapami turystycznymi.

Źródło: ZKiG UAM, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama