Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-02| Geodezja, GIS, Software, Kataster

EWMAPA wzbogacona o operacje w operatach

Śląska firma Geobid zaprezentowała oprogramowanie EWMAPA w wersji 12.18.


EWMAPA wzbogacona o operacje w operatach

Aplikacja oferuje m.in. „operacje na operatach”. Jak wyjaśnia firma Geobid, zmiany zachodzące w przepisach związanych z prowadzeniem baz BDOT500, GESUT i EGIB wymuszają na systemach informatycznych coraz większe ograniczenia związane z ich prowadzeniem i modyfikacją. Konieczność różnicowego zasilania ZSIN sprawia, że w programie EWMAPA nie może być możliwości kilkakrotnego zatwierdzania i ponownego aktywowania zmiany związanej z jednym operatem geodezyjnym. Z drugiej strony użytkownicy często zwracają uwagę producentowi EWMAPY na praktyczną konieczność wykonywania tego typu operacji, np. w trakcie wprowadzania zmian związanych z EGiB lub poprawek do wcześniej zatwierdzonych zmian.

W związku z tym, aby sprostać wymaganiom ZSIN oraz oczekiwaniom użytkowników, Geobid dodał w programie możliwość podzielenia zmian związanych z jednym operatem na dowolną liczbę operacji. Zmianą będzie teraz nie operat, ale operacja z nim związana. Nie będzie już możliwości ponownego uaktywnienia wcześniej zatwierdzonej zmiany. W takiej sytuacji program zaproponuje dodanie nowej zmiany (kolejnej operacji w ramach operatu).

W przypadku wykorzystania opcji „częściowe zatwierdzanie zmian związanych z operatem” wszystkie zmiany które nie zostały zatwierdzone, zostaną przeniesione do nowej operacji, a poprzednia zmiana nie będzie mogła być już ponownie uaktywniona.

W ślad za wprowadzonymi modyfikacjami w najbliższym czasie przewidywane są również zmiany w programie EWOPIS w zakresie optymalizacji wykonywania zmian w zintegrowanej bazie danych.

Inne nowości w tym wydaniu EWMAPY to m.in.:
• zaznaczanie obiektów z pliku po identyfikatorze IIP;
• przy generowaniu etykiet opcja „nie dodawaj etykiety dla obiektów już posiadających etykiety” dodatkowo uwzględnia tylko etykiety na wybranej podwarstwie;
• dodanie tworzenia markera powierzchniowego na podstawie wyboru działek/konturów/użytków z aktywnej bazy w oknie wyboru;
• dodanie możliwości przypisywania obiektom operatów etykiet podczas importu rzędnych do baz GESUT lub BDOT500;
• zmiana kontrolki do edycji daty w danych dodatkowych obiektów;
• przy dodawaniu elementów do obiektu przy włączonych „operacjach na warstwie aktywnej” najpierw będą wyszukiwane elementy na podwarstwie aktywnej, a dopiero gdy nic nie zostanie znalezione, na pozostałych warstwach; ma to znaczenie w sytuacji, gdy dwa elementy z różnych podwarstw znajdują się w tym samym miejscu;
• przystosowanie EWMAPY do współpracy z nową wersją programu WINPLAN (wkrótce w ofercie Geobidu).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS