wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-27| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kolejne województwa na razie bez modeli 3D

Główny Urząd Geodezji i Kartografii unieważnił przetarg na opracowanie modeli 3D dla województw wielkopolskiego i łódzkiego.


Kolejne województwa na razie bez modeli 3D <br />
Modele LoD 2 we wrocławskim geoportalu
Modele LoD 2 we wrocławskim geoportalu

Jak wyjaśnia swoją decyzję GUGiK, najtańsza oferta przewyższała kwotę, jaką gotowy był wyłożyć na te prace (5,33 mln zł). Przypomnijmy, że w postępowaniu tym oferty przedstawiły konsorcja:

• firm Geomar Szczecin i M.O.S.S. Computer Grafik Systeme z Niemiec (4,46 mln zł);
• firm Geoxy Kraków i CYIENT Europe Limited z Wielkiej Brytanii (10,04 mln zł).

Biorąc pod uwagę, że pierwsza propozycja mieści się w budżecie GUGiK, można domniemywać, że nie została ona poddana ocenie.

Przypomnijmy, że tydzień temu GUGiK unieważnił postępowanie na opracowanie modeli 3D dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Również w tym przypadku Urząd tłumaczył to zbyt drogimi ofertami.

Było to drugie podejście do rozstrzygnięcia przetargu na te prace. Zamówienie na opracowanie modeli 3D budynków dla całej Polski GUGiK ogłosił w lutym ubiegłego roku. Zostało ono podzielone na 3 części, z których udało się rozstrzygnąć dwie. Unieważniono natomiast postępowanie dla części pierwszej, która dotyczyła województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego, a następnie ogłoszono je ponownie, tym razem dzieląc je na dwie części.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gdzie Jastrząbek tam smród. Jakby ptaszka wybrali to i tak by zerwał umowę. Sytuacja w G jest taka, że z logo wielkiej grupy kapitałowej S na olecach walczy jak lew o tematy za 300tys. Żenada!

przykro A sprawa jest trywialna - dwa lata zaniechań w GUGiK spowodowały, że projektu są nierealizowalne w tych terminach: CAPAP, K-GESUT, ZSiN - wszystko poobcinane co do zakresów, odstępowanie od podpisywania umów mimo wyborów na jesieni zeszłego roku. Dlaczego mimo wyboru w październiku 2017r do dzisiaj nie są podpisane umowy z Wykonawcami GESUT czy ZSIN ? Na szczęście mnóstwo innych robót na rynku ale to nie tak powinno wyglądać.

Gdyby to było takie proste to wszyscy geodeci byliby zachwyceni obecną sytuacją. Ale w tych "piramidach biznesowych" które rządzą zamówieniami GUGiKu zarabiają tylko ci pod których ustawiane są warunki przetargów. Kolejne szczeble pośredników dostają coraz mniej a ci którzy faktycznie wykonują prace nie dostają nic dzięki zgrabnie skonstruowanym zasadom naliczania kar umownych. Proponuję Redakcji zainteresowanie się tym procederem bo w ostatnich przetargach na ZSIN ten mechanizm stał się już regułą.

Płacz na rozlanym mlekiem Lud, przetargi są dostępne dla wszystkich. Wystarczy wystartować i zarobić. Proste

Daimler budował za swoje i potem zarobił na pomyśle pieniądze. Normalne ryzyko biznesowe. GUGIK z grupą współpracujących biznesmenów to nie wizjonerzy a cwaniaczki które chcą przejąć moje (podatnika) pieniądze. Nie wymyślają nic nowego a poza nową, kolejną, formułą zarabiania, opartą o wykorzystywanie władzy dla wzbogacenia się. Jak na razie geodezja pada, rodzi same problemy dla ludzi i instytucji, a żaden ze światłych pomysłów, pomimo wpompowania w nie miliardów, nie przyniósł jeszcze żadnych korzyści. Wciskajcie tą ciemnotę głupszym od siebie a nie na portalu przeznaczonym dla ludzi którzy znają się na tej dziedzinie.

Krótkowzrocznośc. Na Daimlera lud też patrzył jak na szaleńca gdy zbudowała pierwszy samochód. Mało tego ludzka krótkowzroczność również chciała to zniszczyć. Szkoda ,że ta mentalność z 19 wieku dalej u nas pokutuje.

Co z wadium? GUGiK na pecha z JJ? Pytanie cz to świadome działanie czy zaniechanie...?

Nowatorskie pomysły... dobre sobie. Lud w swojej większości wyrósł już z zabaw klockami Lego i ma poważniejsze problemy niż wymyślanie pretekstów dla wyciągnięcia kasy z budżetu przez grupę uprzywilejowanych cwaniaczków.

Zabijanie rozwoju Czyli dalsze rozmontowywanie GUGiK-u jak tak dalej pójdzie to budżet GUGiKu na nowatorskie projekty będzie porównywalny z budżetem PODGiK-u w Pułtusku. Gratulacje dla nowej zmiany w geodezji. Ale czytając komentarze na geoforum to chyba tak chciał lud.

Geomar żenująco postepuje Ktoś sie powinien tym zainteresowax

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt