wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-23| Geodezja, Instytucje

Geodezja już w strukturach resortu rozwoju

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju utworzono Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji.


Geodezja już w strukturach resortu rozwoju <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Powołanie tego departamentu przewiduje zarządzenie prezesa Rady Ministrów opublikowane w środę (21 lutego) w Monitorze Polskim. Jednostka ta będzie zajmować się prowadzeniem spraw geodezji i kartografii, w tym nadzorem nad głównym geodetą kraju oraz Instytutem Geodezji i Kartografii.

Utworzenie tego departamentu jest związane ze styczniową rekonstrukcją rządu. W jej efekcie nadzór nad sprawami geodezji i kartografii przeniesiono z Ministerstwa Infrastruktury (wcześniej Infrastruktury i Budownictwa) do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (wcześniej Rozwoju).

Na razie nie jest znane nazwisko dyrektora nowego departamentu, a jedynie jego zastępcy. Są nimi Bartłomiej Stecki oraz Błażej Korczak. Przypomnijmy, że Bartłomiej Stecki był zastępcą dyrektora DABiG w MIB, a wcześniej pracował Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Refleksja ? A co z byłym nadzorcą czy ktoś pracuje nad zebranie w jeden dokument wszystkich złych rzeczy które zrobił geodezji i kartografii przez ostatnie dwa lata ? Może zróbmy konferencje na ten temat ? "Jak dużo obiecać i nic nie zrobić bo geodeci i tak to kupią " - może zróbmy to w rocznicę kongresu piotrkowskiego bo przecież to tam nas zaszczytu ten Pan.
 3 
odpowiedz zgłoś
Geodezja to nie administracja Czy to tak trudno zrozumieć? Tylko w Polsce udaje się że urzędnicy i te, pożal się Boże, rejestry publiczne (oczywiście poza katastrem) są w stanie zaspokoić potrzeby obywateli i gospodarki w tym obszarze. Ze skutkiem godnym pożałowania, co każdy widzi. Także mówienie że geodezja to służba cywilna to mącenie ludziom w głowach.
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
powtórka Tak już było proszę zachować spokój. Pan S...to główny rozgrywający w rozbiorze służby cywilnej . Teraz koń ważniejszy na polu niż geodeta .Nie kopać nie parskać .Wcześniej trzeba było o waśniach zapomnieć.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
jaki koń jest każdy widzi ....
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
GUGiK reprezentuje interesy geodetów???? No to mamy news dnia. Prawdopodobnie geodeci będą baaardzo zaskoczeni.
 5 
 10 
odpowiedz zgłoś
sięgaj gdzie wzrok nie sięga bum bum bumerang....
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@geodeci zbyt łatwo obarczasz organizacje geodezyjne, podcvzas gdy upadek geodezji zawdzięczamy jedynie kilku "skromnym" osobom mającym wpływ na kreowanie działań
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Dziękujemy organizacjom geodezyjnym za trud, wysiłek i zaangażowanie, które włożyliw podniesienie rangi organu centralnego reprezentującego nasze interesy.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
niedługo włączą geodezję do departamentu konserwacji powierzchni płaskich.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
W emailu do departamentu sekretariatDAB@mi.gov.pl nawet G nie ma !
 2 
odpowiedz zgłoś
awans gugik był pod podsekretarzem stanu a teraz po dyrektorem departamentu. niebawem będzie pod referentem. brawo, brawo , brawo. niesamowity awans.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Czyli witaj "żadna zmiano" albo inaczej "Idee Lenina wiecznie żywe".
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS