wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-22| Geodezja, Imprezy

OZZG, PTG i LSG zapraszają na Forum Geodetów

1 marca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Forum Geodetów – debata z udziałem posłów oraz radnych Dąbrowy Górniczej dotycząca problemów na styku administracja – wykonawcy prac geodezyjnych.


OZZG, PTG i LSG zapraszają na Forum Geodetów

Podczas Forum mają zostać poruszone zagadnienia dotyczące niewywiązania się samorządów z ustawowych powinności dotyczących:
• jakości zakładania i aktualizacji geodezyjnych rejestrów publicznych stanowiących bazy danych EGiB, GESUT, BDOT500;
• wprowadzania wbrew obowiązującym przepisom oraz standardom zawodowym dwuetapowości administracyjnej przy podziałach nieruchomości oraz mapach do celów projektowych;
• efektywności ewidencjonowania zgłoszeń prac geodezyjnych lub prac kartograficznych;
• obowiązku terminowego uzgadniania listy materiałów zasobu niezbędnych lub przydatnych do wykonania zgłoszonych prac;
• dotrzymywania terminu (10 dni roboczych) uzgadnia z wykonawcą listy materiałów zasobu i udostępniania ich kopii;
• dotrzymywania terminu niezwłocznej weryfikacji przekazanych zbiorów danych lub innych materiałów stanowiące wyniki prac geodezyjnych lub prac kartograficznych;
• przestrzeganie ograniczenia obowiązku weryfikacji w szczególności do oceny pod względem zgodności z przepisami prawa obowiązującymi w geodezji i kartografii wykonywania pomiarów, opracowywania wyników tych pomiarów oraz kompletności przekazywanych wyników;
• przestrzegania terminowości uwierzytelniania dokumentów opracowanych przez wykonawców gdy wnioski zostały złożone wraz z zawiadomieniami o zakończeniu prac.

Organizatorami spotkania są: Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów, Polskie Towarzystwo Geodezyjne oraz Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne. W Forum mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką. Koszt uczestnictwa wynosi 5 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmowane są przez adres e-mail OZZG.

Forum rozpocznie się o godzinie 18:30 w Villa Moda.

Zobacz informacje o innych nadchodzących konferencjach z zakresu GIS, geodezji i kartografii

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Składka Wie ktoś ile wynosi składka?
odpowiedz zgłoś
zaraz wyjdzie że OPPZ składa się z 4 emerytów i 5 rencistów;)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
... Może...
 1 
odpowiedz zgłoś
Przedsieborcy Czyli właściciel firmy (własna działaność) też może?
 1 
odpowiedz zgłoś
Prowadzący działalność gospodarczą geodeci mogą wstępować do związku zawodowego. Statut: "§ 5 Związek zrzesza geodetów i pracowników geodezyjnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę (także spółdzielczej umowy o pracę), jak również czerpiących środki utrzymania z pracy wykonywanej między innymi na podstawie umowy o dzieło, prekariat, prace sezonowe, kontrakty, umowy zlecenia, samozatrudnienie i inne umowy cywilno-prawne. Członkami Związku mogą być także geodeci i pracownicy geodezyjni: bezrobotni, emeryci i renciści. Utrata zatrudnienia nie oznacza utraty członkostwa." http://www.ozzg.pl/statut/
 4 
odpowiedz zgłoś
Geodeci - jakość pracy niezmienna od lat "Czy pierwotne zdjęcia były zupełnie dobre i zgodne z rzeczywistością, to trudno teraz przesądzać, wiadomo mi wszelako, że w jednej gminie opuszczono w mapie katastralnej w zupełności jedną całą rolę, a nadto w niektórych okolicach Galicji lud, widząc pojawiające się błędne ogniki na polach, powiada, że to są dusze pokutujące tych mierników, co źle i niesprawiedliwie grunta mierzyli". /Źródło: Józef Wilusz, Radca Wyższego Sądu Krajowego: Księgi Gruntowe. Lwów 1909 r./
 1 
odpowiedz zgłoś
a którzy posłowie będą Czyżby Pani Anna będzie reformować dalej geodezję?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
no to się Pani Arleta ucieszy....
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
hm Niestety, trzy postaci wycierające gębę PTG.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
Jak Zorientowany to po co się pytasz?
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
a czy dostępna jest informacja ilu członków mają OPZZ? Bo PTG chyba ze 30, a LSG no to też wiadomo. Chyba, że OPZZ to ci sami członkowie, to wiadomo. Np Pan Piszczek jest w trzech osobach.
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
czy do OZZG mogą należeć tylko pracownicy firm geodezyjnych? Właściciel jest już przedsiębiorcą, więc wyzyskiwaczem pracowników?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Bo OZZG to związek zawodowy a nie organizacja przedsiębiorców. A przecież wykonawca to przedsiębiorca.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
wszystkie tematy dot. procedur administracyjnych, a żadnego dot. rzetelności wykonawców i ich wpływu na terminy
 10 
 7 
odpowiedz zgłoś
14 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS